Złe wieści dla naszych wędkarzy wędkujących na wodach dolnośląskich, złe wieści dla wędkarzy migrujących do nas i dla kół przyjmujących wędkarzy z ościennych okręgów. Jeleniogórscy działacze nie poradzili sobie z porozumieniami na 2018 rok.

Przewidywaliśmy, że nowy skład Zarządu Okręgu w Jeleniej Górze nie rokuje najlepiej. Spodziewaliśmy się małej aktywności, a nawet marazmu. Nikt jednak nie był w stanie przewidzieć tak spektakularnej klęski. Działaczom z Wańkowicza nie udało się podpisać żadnego porozumienia z okręgami ościennymi.

Poniżej wynik pracy naszych “negocjatorów”:

I. Porozumienia na zasadzie wzajemnego honorowania składek na ochronę i zagospodarowanie wód

· Okręg PZW w Zielonej Górze

· Okręg Nadnotecki PZW w Pile

· Okręg PZW w Elblągu

· Okręg PZW w Radomiu (w zakresie wód nizinnych)

· Okręg PZW w Białymstoku (limit zezwoleń: 20 szt.)

· Okręg PZW w Opolu (limit zezwoleń: 100 szt.)

II. Porozumienia na zasadzie dodatkowego wnoszenia składki ulgowej na ochronę i zagospodarowanie wód

· Okręg PZW w Bielsku-Białej

· Okręg PZW w Piotrkowie Trybunalskim

· Okręg PZW w Sieradzu

· Okręg PZW w Katowicach

· Okręg PZW w Kaliszu

· Okręg PZW w Szczecinie

Ponadto Okręg PZW w Jeleniej Górze wystąpił o podpisanie porozumień międzyokręgowych – na zasadzie dodatkowego wnoszenia składki ulgowej na ochronę i zagospodarowanie wód – do następujących Okręgów PZW: Częstochowa, Słupsk, Gdańsk, Olsztyn, Bydgoszcz i Kielce.

Nie ma Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy. Dla wędkarzy oznacza to, że będziemy ponosić dodatkowe koszty przy każdej wyprawie nad Odrę, na Mietków, Słup, itd. Dla kolegów, którzy kilka lat temu przenieśli się do nas, bo Jelenia Góra zachęcała porozumieniami oznacza to konieczność powrotu, a dla naszych kół które przyjęły wiele osób (w tym Koła Grodzkiego) np z Wrocławia, wymierne straty finansowe.

Wszystkim zaskoczonym takim obrotem sprawy, zamiast narzekania, proponuję udział w zbliżających się zebraniach walnych kół wędkarskich i “podziękowanie” swoim delegatom. To oni odpowiadają za to będzie działo się przez najbliższe 3 lata – do końca obecnej kadencji.

jarekk