W miniony weekend tj. 8 i 9 maja 2021 r. odbyły się VI spinningowe Ogólnopolskie Zawody o Puchar Jeziora Sławskiego „DRAGON FISHING” organizowane przez Stowarzyszenie „Lasy i Jeziora”, Gospodarstwo Rybackie w Sławie oraz miejscowy ośrodek wypoczynkowy. Baza zawodów, jak co roku znajdowała się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Wratislavia, gdzie dla zawodników już od piątku zapewniono możliwość zakwaterowania, wodowania łodzi oraz posiłku z grilla. Organizowane w tym roku zawody przyciągnęły rekordową liczbę uczestników, blisko 115 drużyn. Wśród uczestników znalazła się spora liczba zawodników startujących, na co dzień w zawodach GPP, co w połączeniu z bardzo dobrą organizacją zawodów z roku na rok podnosi prestiż ww. imprezy. W zawodach wystartował także jeden Team reprezentowany w całości przez kolegów z naszego koła tj. Team Jeżów, w składzie: Wojciech Gęgotek, Robert Płucieńczak, który może zaliczyć te zawody do wyjątkowo udanych.

Pierwszego dnia zawodów w trakcie 8 godzinnej tury, złowiono w sumie 86 szczupaków i zaledwie 6 okoni. Jeśli komuś udało się wstrzelić z przynętą i sposobem jej prezentacji, w odpowiednim czasie i miejscu, mógł liczyć na złowienie kilku szczupaków, ryby nie brały przez cały dzień „odpalały” na godzinę, aby później przysiąść nieaktywne przy dnie, co można było zaobserwować na ekranie echosondy. Okonie odpoczywające po niedawnym tarle, praktycznie nie brały. Jeden z momentów żerowania szczupaka bardzo dobrze wykorzystał kolega z Teamu Jeżów, Wojciech Gęgotek, który w przeciągu niespełna godziny złowił 3 ryby, dwa szczupaki po 79 cm oraz piękny okaz 93 cm, który ostatecznie okazał się największym szczupakiem zawodów. Taki połów pozwolił ww. Teamowi na zajęcie drugiego miejsca po pierwszym dniu zawodów, z wynikiem 7300 pkt., pierwsze miejsce przypadło Teamowi Spinmad, który mógł się pochwalić złowieniem 7 szczupaków i 11150 pkt.

Drugi dzień zawodów przyniósł zmianę pogody, zrobiło się dużo cieplej, słonecznie i ustał silniejszy wiatr, taka pogoda sprzyjała rekreacji, jednakże jak się ostatecznie okazało wpłynęła niekorzystnie na brania ryb. Drugiego dnia zawodów złowiono mniej ryb, zwłaszcza tych większych. Teamowi reprezentowanemu przez naszych kolegów udało się dołowić jeszcze dwa szczupaki, Robert Płucieńczak złowił ryby o długości 57 i 68 cm, co przy słabszych wynikach pozwoliło Teamowi Jeżów na umocnienie się na drugiej pozycji w ostatecznej klasyfikacji zawodów z sumą 10050 pkt. Pierwsze miejsce zajął Team Spinmad, który także dołowił 3 ryby i uzyskał ostatecznie 15750 pkt. Trzecie miejsce zajął Team nr 59 z wynikiem 6300 pkt. Spośród wszystkich startujących drużyn 57 zgłosiło miarowe ryby. Złowiono w sumie 3 szczupaki przekraczające 90 cm.

Zwycięzcy uhonorowani zostali voucherami wartości po 5 tys. zł. firmy North Silver na zakup łodzi wędkarskiej, unikalnymi statuetkami oraz innymi nagrodami od sponsorów imprezy, którymi nagrodzeni zostali także pozostali zawodnicy z podium. Były to m.in vouchery na pobyt w ośrodkach wypoczynkowych nad Jeziorem Sławskim oraz wędki i przynęty.

Po każdej z tur zawodów organizatorzy zadbali o to, by zawodnicy po spłynięciu z jeziora mogli się dobrze posilić. W menu były m.in. bigos, kiełbaski, szaszłyki czy grochówka.

Tradycyjnie jak co roku, wśród wszystkich zawodników rozlosowano nagrodę główną, w postaci łodzi wędkarskiej.

Relację przygotował: Robert Płucieńczak

WYNIKI: