Kiedy widzę w pamięci twarz Krzyśka, widzę zawsze szczery uśmiech. Potem wyciągnięta na powitanie dłoń i pytanie: „Co u Ciebie”? Nie do uwierzenia, że tej sekwencji już nigdy nie przyjdzie mi zaznać.

Krzysiek odszedł w piątek, 07 maja. Był świetnym i uczynnym Kolegą. W naszym Kole pełnił funkcję Rzecznika dyscyplinarnego już drugą kadencję. Był też jednym z inicjatorów powstania Szkółki wędkarskiej i jednym z koordynatorów pracy z dziećmi. Otwarty na organizację zajęć w terenie, uczynny i dzielący się wiedzą. A przy tym zawsze radosny i uśmiechnięty. Wiele można by pisać ale palce nie do końca chcą celnie trafiać w klawiaturę, gdy tekst formułowany jest w czasie przeszłym.

Bardzo trudno jest przyjąć tą wiadomość, pogodzić się z nią, zaakceptować. Przecież zawsze był pod telefonem, osobiście można było zamienić kilka słów na Jego stoisku w Galerii Karkonoskiej. Można było, bo w tej chwili pozostały wspomnienia i nadzieja, że pozostanie na zawsze w naszej pamięci, z tym promiennym i uśmiechniętym obliczem. Żegnamy cię Krzysiu w wielkim smutku.

Pogrzeb odbędzie się w piątek 14 maja 2021 o godzinie 12:30 na starym cmentarzu w Jeleniej Górze.

 

 

 

Przyjaciele i Koledzy z Koła Jelenia Góra GRODZKIE.