W dniu wczorajszym delegaci jeleniogórskich kół wędkarskich zdecydowali o wyborze władz okręgowych. Podobnie jak w latach poprzednich postawiono na …doświadczenie. Prezesem Zarządu Okręgu został Antoni Lewkowicz. W Zarządzie nie będzie przedstawicieli Koła Grodzkiego.

Zanim poznamy oficjalne wyniki i nazwiska składu Zarządu można powiedzieć, że wbrew pozorom w jeleniogórskim PZW nastąpiła zmiana.

Do ZO nie wszedł żaden znaczący przedstawiciel dyscypliny spinningowej, ani muchowej. W wyborach skutecznie “wycięto” wszystkich, którzy próbowali zrobić cokolwiek dla wędkarstwa nowoczesnego, etycznego, dla wędkarskiego sportu. Będzie to kadencja działaczy o rekordowo wysokiej średniej wieku. Tak leciwego Zarządu nie pamiętam od kiedy obserwuję skład “ekipy z Wańkowicza”. Zdaniem naszych delegatów obserwujących przebieg wyborów spodziewać się powinniśmy działań zachowawczych, może populistycznych z dużym wpływem lobby spławikowo – mięsnego.
Nie są to na pewno dobre wieści, ale nie każde też przewidywania zawsze się sprawdzają. Miejmy nadzieję, że wstępne oceny okażą się nietrafione, a jeśli jednak, to …życzmy sobie szybkiego upływu czasu, przecież to tylko cztery lata.

jarekk