W miniony weekend (9/10-06-2018) na Jeziorze Pilchowickim, w nocy z soboty na niedzielę odbyły się organizowane po raz pierwszy przez Koło Grodzkie nocne zawody gruntowe rozgrywane w parach.

Zawodnicy łowili bez przerwy przez 14 godzin, od godziny 20:00 w sobotę do godziny 10:00 w niedzielę.
W zawodach udział wzięło 17 zawodników, tworząc 9 teamów (jedna z osób łowiła sama na dwie wędki). Ostatnie doniesienia okolicznych wędkarzy o słabych braniach białorybu nie zwiastowały powalających wyników, podobne informacje można było odczytać z echosondy, na której ekranie w ostatnim czasie przy dnie pojawiało się niewiele ryb a większość z nich była widoczna w toni. Potwierdziły to wyniki zawodów. Złowiono kilka leszy, kilka płoci i okoni, jednakże większość zawodników musiała „podpierać” swoje wyniki łowiąc przede wszystkim ukleje.

W tych warunkach najlepiej poradził sobie team w składzie Radosław Kozik/Paweł Kania, który złowił 9,110 kg ryb, w tym kilka przyzwoitych leszczy. Drugie miejsce zajął team w składzie Maksymilian Gzowski/Dariusz Zieliński z wagą 3,140 kg. Natomiast trzecie miejsce zajął team Karina Fluder/Tomasz Fluder z wagą 3,110 kg, przegrywając walkę o II miejsce wagą zaledwie jednej uklei.
Catering zawodnikom i obsługę zawodów zapewnił nasz kolega Adaś Hołysz ze sklepu wędkarskiego Adaś, przy udziale innych członków zarządu koła (Robert, Mariusz). W trakcie zawodów zawodnicy mieli cały czas dostęp do ciepłej kawy i herbaty oraz kiełbasek i kaszanki z grilla wraz z przystawkami, a rano mogli także przekąsić świeże pieczywo sponsorowane przez Piekarnie-Cukiernie Liebersbach z Jeleniej Góry, za co Zarząd Koła składa serdeczne podziękowania. Ponadto zwycięzcy zawodów oprócz pucharów otrzymali nagrody rzeczowe w postaci wędek i kołowrotów.

Relację przygotował:

Robert Płucieńczak

>>> WIĘCEJ ZDJĘĆ <<<