ZAPROSZENIE  NA  ZAWODY
SPINNINGOWE OSTATKI 2023

Z wielką przyjemnością znów możemy Was zaprosić na “Spinningowe Ostatki”. Podobnie jak w roku ubiegłym spotykamy się 11 listopada w porcie w Nowej Soli. Nawigację najlepiej nastawić na Restaurację “Pod Kotwicą” obok przystani kajakowej. Traficie idealnie, bo właśnie w tym lokalu, powitamy Was ciepłym posiłkiem, kawą i herbatą. Stamtąd też będziemy rozjeżdżać się na łowiska, aby po zakończeniu wędkowania wrócić na obiad.

Zawody są otwarte dla wszystkich wędkarzy.
Wędkujemy w Odrze, z brzegu, na podanym w komunikacie odcinku rzeki. Podczas “Ostatków” będziemy posługiwać się aplikacją xTraMarlin.
Każdy z zawodników zobowiązany jest posiadać telefon z dostępem do internetu i aparatem fotograficznym. Wcześniej należy pobrać i zainstalować aplikację:
W razie problemów z zalogowaniem i obsługą programu, będziemy służyć pomocą – proszę pisać na forum lub mailem na adres: grodzkie@grodzkie.pl

ZAPISY:

ZAPISY wyłącznie poprzez wpłatę wpisowego na konto:
Numer rachunku: 14 1090 1926 0000 0001 5384 1300
Nazwa Odbiorcy: Koło PZW Grodzkie w Jeleniej Gorze
Kwota: 50 zł (członek Kola Grodzkiego)
70 zł (członkowie innych kół)
Tytuł: Ostatki 2023 – Imię Nazwisko, nr karty wędkarskiej, nr telefonu
 
W związku z zastosowaniem aplikacji oraz koniecznością wykupu imiennych zezwoleń, listę uczestników musimy zamknąć najpóźniej do 6 listopada 2023 do godz. 24:00
Nie przewidujemy zapisów w sklepie u Adasia.

HARMONOGRAM SPOTKANIA:

Ramowy harmonogram spotkania:
  • 7:15  – zbiórka, odprawa, rozdanie identyfikatorów i miar zawodniczych
  • 7:45 – śniadanie
  • 8:15 – wyjazd/wyjście na teren zawodów
  • 8:30 – rozpoczęcie wędkowania
  • 14:30 – zakończenie wędkowania
  • 15:00 – zakończenie zdawania identyfikatorów i miar zawodniczych
  • 15:00 – obiad
  • 15:45 – zakończenie zawodów, wręczenie nagród

 

Zawody organizowane są na terenie Okręgu PZW w Zielonej Górze – wymagane jest ZEZWOLENIE. Zapewniamy zezwolenie grupowe dla członków PZW. Zezwolenie grupowe dotyczy wyłącznie czasu trwania zawodów. Chętni na trening muszą zaopatrzyć się w zezwolenie niezależnie.

Każdy uczestnik otrzyma identyfikator oraz zawodniczą miarę do mierzenia złowionych ryb.

Osoby uczestniczące w konkursie “MOJE OKAZY 2023” prosimy o zabranie miar konkursowych.

ZASADY WĘDKOWANIA:

1. Odcinek rzeki Odra dopuszczony do wędkowania:

Początek: ujście rzeki Dobrzejówka – miejscowość Dobrzejowice – granica Okręgu PZW Zielona Góra

Koniec: przeprawa promowa Milsko – Przewóz

2. Do wędkowania dopuszczone są również starorzecza posiadające stałe połączenie z korytem rzeki Odra.

3. Na łowisko można dojechać dowolnym pojazdem.

4. Wędkowanie odbywa się wyłącznie z brzegu.

5. Dopuszczone gatunki ryb i wymiary ochronne – zgodnie z przepisami RAPR – przy czym wymiar ochronny okonia wynosi 20 cm.

6. Zaliczane jest 5 największych ryb z każdego dopuszczonego gatunku. Aplikacja automatycznie wybierze największe złowione ryby.

Każdy z zawodników zobowiązany jest posiadać telefon z dostępem do internetu i aparatem fotograficznym. Wcześniej należy pobrać i zainstalować aplikację:

7. Zasady wykonywania zdjęć zgodnie z regulaminem:  <<<LINK >>>
UWAGA: Po wykonaniu i wysłaniu zdjęcia do sędziego nie należy wypuszczać ryby, aż do otrzymania potwierdzenia o jej zaliczeniu. Może sie zdarzyć, że sędzie zdecyduje o konieczności powtórzenia zdjęcia.
Najczęstsze błędy kwestionowane przez sędziów to: zakrycie całej szerokości ryby, odsunięcie pyska od końca miary, nienaturalnie otwarty pysk (ważne w przypadku ryb bliskich wymiarowi ochronnemu).
W razie problemów z zalogowaniem i obsługą programu, będziemy służyć pomocą – proszę pisać na forum lub mailem na adres: grodzkie@grodzkie.pl

 

Podobnie jak w latach poprzednich postaramy się zapewnić transport wszystkim uczestnikom z rejonu jeleniogórskiego, którzy nie dysponują samochodem. Prosimy zgłaszać ten fakt na forum lub w komentarzach.

ZAPRASZAMY !