Jak każdego roku czerwiec w naszym Kole jest niezwykle bogaty w imprezy dla naszych członków i sympatyków. Już w pierwszy weekend zorganizowane zostały zawody nocne w wędkarstwie gruntowym. Jak relacjonował Robert, Zawodnicy łowili bez przerwy przez 14 godzin, od godziny 20:00 w sobotę do godziny 10:00 w niedzielę. W zawodach udział wzięło 17 zawodników, tworząc 9 teamów (jedna z osób łowiła sama na dwie wędki). Ostatnie doniesienia okolicznych wędkarzy o słabych braniach białorybu nie zwiastowały powalających wyników, podobne informacje można było odczytać z echosondy, na której ekranie w ostatnim czasie przy dnie pojawiało się niewiele ryb a większość z nich była widoczna w toni. Potwierdziły to wyniki zawodów. Złowiono kilka leszy, kilka płoci i okoni, jednakże większość zawodników musiała „podpierać” swoje wyniki łowiąc przede wszystkim ukleje.

Zwycięzcami zostali: Rafał Kozik i Paweł Kania, łowiąc ponad 9 kg ryb. Drugie miejsce wywalczyli Maksymilian Gzowski i Dariusz Zieliński a trzecie – Karina Fluder i Tomek Fluder.

Jak zawsze na zawodach Koła Grodzkie wśród uczestników rozlosowane zostały atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Podziękowanie składamy Kołu PZW Wleń a udostępnienie części zbiornika Pilchowice, najbardziej uczęszczanego przez wędkarzy spławikowych i gruntowych.

 

17 czerwca na zbiorniku Cegielnia w Sobieszowie, Koło Grodzkie zorganizowało piknik wędkarsko-ekologiczny dla dzieci, uczestników Szkółki Wędkarskiej, prowadzonej wraz ze Szkołą Podstawową nr 2 w Jeleniej Górze. Piknik zorganizowany został w formule zawodów wędkarskich, zabaw i gier. W zawodach wędkarskich wzięło blisko czterdzieścioro dzieci. Każdy w uczestników złowił ryby, które każdorazowo wracały w dobrej kondycji do wody. Po rywalizacji wędkarskiej miejsce miały konkursy oraz posiłek. Piknik zakończył się prezentami dla każdego z młodych uczestników (klocki, piłki, torby, plecaki).

Już jesienią rozpoczniemy nową edycję Szkółki wędkarskiej.

W niedzielę 24 czerwca, na zbiorniku Rakowice Wielkie rozegrane zostały pierwsze z cyklu rywalizacji o tytuł „Wędkarza roku 2018” zawody spławikowe. Pogoda niestety nie dopisała. Obfite opady deszczu i silny wiatr mocno dawały się we znaki startującym. Ponadto wysoka fala na zbiorniku mocno utrudniała rozpoznawanie brań. Zwycięzcą zawodów został Piotrek Gliński, łowiąc dwa ładne leszcze. Drugie miejsce wywalczył leszczem Marcin Walczyszyn a trzecie – Radosław Kozik. O wynikach decydowały poza dwoma pierwszymi miejscami  ukleje i pojedyncze płotki. Tak trudne warunki łowienia nikogo nie zraziły, wszyscy dotrwali do końca. Na szczególne słowa uznania zasłużyła Ania Kot za wytrwałość i walkę do ostatniego sygnału, kończącego rywalizację.

Zawody jak zawsze zakończyły się losowaniem nagród rzeczowych.

Tą drogą składamy podziękowania dla Koła PZW w Lwówku Śląskim za udostępnienie wody na zawody. Dziękujemy również Zbyszkowi Woźniakowi i Piekarni Liebersbach za zasponsorowanie pieczywa na te zawody i spotkanie gruntowców na początku czerwca.

Szczególne podziękowania kierujemy do Kolegi Kamila Kwaśniowskiego za przekazanie wszystkim uczestnikom zawodów specjalnych rękawic chroniących dłonie przed obtarciami w czasie posługiwania się tyczkami.