Dnia 13,06.2021 na zbiorniku Kamieńczyk w miejscowości Świerzawa odbyły się zawody spławikowe dla członków Koła Grodzkiego. Na starcie stanęło 16 zawodników w tym jedna uczestniczka. Po rozlosowaniu miejsc wszyscy uczestnicy rozeszli się aby przygotować się do 4 godzinnej tury która zaczynała się od godz 10-14 zgodnie z obowiązującymi zasadami sportu kwalifikowanego. Przypuszczenia się sprawdziły gdyż nagłe załamanie pogody i silny wiatr który doskwierał zawodnikom nie dawał szans na duże wyniki.

   

Od momentu rozpoczęcia zawodów zameldowały się małe ploteczki na 5-10 pkt co nie napawało optymizmem .Wraz z upływem czasu trafiały się tez ryby bonusowe w postaci karasia jak również leszczy na jakieś 200-250 pkt. Nad całym zabezpieczeniem imprezy pod względem sportowym czuwała Ania która w razie potrzeby podchodziła do zawodników. Warte podkreślenia jest to ze na startujących 16 osób aż 12 miało zaliczą turę w postaci złowionej ryby.

Brawo dla uczestniczki Zosi która walczyła dzielnie i tez mogła pochwalić się złowiony rybkami co dało jej wagę 0.070. Po upływie paru godzin kolega Marek mógł się pochwalić co rzadko jest spotykane 47-cm węgorzem który niestety nie trafił do siatki zawodnika.

      

Ryby brały niemrawo i bonusy w podstacji karasi i leszczyków dały jak się okazało zwycięstwo Kamilowi Daszkiewiczowi z wynikiem 1,180.Drugi był Marcin Daszkiewicz który próbował gonić Kamila siedząc na stanowisku obok co dało mu wynik 0,770. Trzecim zawodnikiem który zameldował się na podium był Marek Lesik z wynikiem 0,630.

Szczególne podziękowania dla prezesa koła Świerzawa który udostępnił teren do rozegrania zawodów oraz podziękowania dla sekcji spławika za zorganizowanie zawodów , jak również zarządowi Koła Grodzkiego za nagrody dla każdego zawodnika oraz pamiątkowe puchary Mam nadzieje że za niedługo znów spotkamy się na zawodach i wyniki będą lepsze.

Pozdrawiamy Sekcja spławikowa

Relację przygotował: Daniel Kot