W dniach 24 -25.06.2023r. na Żwirowni Rakowice odbyły się Indywidualne Spławikowe Mistrzostwa Okręgu PZW w Jeleniej Górze w kategorii: Kadetów U–15, Juniorów U–20, Seniorów, Kobiet, Weteranów 55+ i 65+.

Z naszego koła udział w Mistrzostwach wzięło 5 seniorów i 2 kobiety. Nasze Panie pokazały co potrafią i ostatecznie obie stanęły na podium przynosząc ogromną dumę dla koła.

Pierwszego dnia, rywalizacja pomiędzy kobietami była zacięta i widać to było po niewielkich różnicach w wynikach. Do siatki wpadały uklejki i w zasadzie tylko dzięki nim można było zdobyć jakiekolwiek punkty, bo jedynie Marcie z koła Fampa pod koniec tury podeszła większa płoć.

Pierwszą turę Magdalena Schmidt zakończyła na 1 miejscu, a Ula Kwiecińska na 3.

I dokładnie z takim samym nastawieniem wszystkie Panie rozpoczęły drugi dzień zmagań; odławianie uklejki i systematyczne sprawdzanie drugiej linii w nadziei na bardziej punktowane ryby.

Niestety, pomimo sprzyjających warunków pogodowych grubsze ryby, jakby uparte, skutecznie omijały haczyki zostawiając większości kobiet przypowierzchniowe uklejki.

Celowo napisałem “większości”, ponieważ taktyka Uli przeważyła znacząco szalę na jej stronę. Na około godzinę przed końcem zawodów Ula sprawdziła dalszą linię i to był strzał w dzisiątkę. Dobrą passę zaczęła płocią podchodzącą pod 40 cm, a potem już trochę mniejsze jednak jedna za drugą wpadały do jej siatki.

Oprócz Uli dwóm Paniom również udało się wyciągnąć pojedyncze płocie, jednak to w niczym nie przeszkodziło Uli.

Druga tura zwodów zakończyła się dla naszych kobiet następującymi wynikami:

Ula Kwiecińska miejsce 1 a Magdalena Schmidt miejsce 3.

 

W ostatecznej kwalifikacji obie miały po 4 punkty sektorowe, jednak przewaga wagowa Uli dała jej bezprzeczne 1 miejsce. Magdalena wcale nie wypadła gorzej, bo zajęła miejsce 2.

Tym samym obie kobiety stanęły na podium a Ula zagwarantowała sobie start w tegorocznych Spławikowych Mistrzostwach Polski !!!

Obu Paniom serdeczniue gratulujemy i trzymamy mocno kciuki za Ulę na MS 😉

 

Co by się Panom nie zrobiło smutno, również należy o nich wspomnieć:

 

Lesik Marek               – miejsce 16

Chmielewski Tomasz – miejsce 19

Kania Paweł                – miejsce 20

Gawliński Marcin        – miejsce 24

Walczyszyn Marcin     – miejsce 25

 

Relację przygotował: Łukasz Kwieciński