Relacja z zawodów gruntowych rozgrywanych w parach – “Pożegnanie Wakacji” Wojanów 20-21 08 2022

Dnia 20 sierpnia na zbiorniku Wojanów odbyły się drużynowe zawody nocne w feederze. Spotkanie rozpoczęło się o 16,30. Po losowaniu stanowisk o godzinie 19:00 zawodnicy przystąpili do rywalizacji w dwóch 7 stanowiskowych sektorach. Pogoda nas nie rozpieszczała. Od momentu nęcenia, aż do końca zawodów nieustannie padał deszcz. Warunki były bardzo trudne.

Do dyspozycji zawodników było stanowisko z ciepła kawa i herbata oraz ciastkami o które dbała Ania z Beatą. O godzinie  21 uczestnicy otrzymali ciepły posiłek.

 Już od początku zameldowały się małe płotki i leszczyki, które najskuteczniej odławiały stanowiska A5i B14. Około godziny  1:00 i wszyscy zostali zaproszeni na ognisko. W tych warunkach rozpalenie ognia było trudnym przedsięwzięciem – udało się dzięki Zbyszkowi.

Po godzinnej przerwie wróciliśmy do rywalizacji. Nim zaczęło świtać już prawie każda para mogła pochwalić się zaliczoną turą.

Godzinę przed końcem zawodów padły na stanowisku A5 dwa miarowe liny. Dla zawodników to bonusy, które miały niemały wpływ na końcową klasyfikację. Rywalizacja nabrała tempa pod sam koniec zawodów.

Rywalizacja zakończyła się o 9:00. Sędziowie Daniel i Robert ruszyli na ważenie. Okazało się, że sektor A  wygrali Kornel wraz z Adamem z ilością 2780 pkt, natomiast sektor B Paweł z Sebastianem z wynikiem 4950 pkt .

Całe zawody wgrali Paweł z Sebastianem, drudzy Kornel z Adamem, trzecie miejsce Bartłomiej i Piotr (2510pkt), czwarte Daniel i Anna (1590 pkt) piąte Marek i Tomek (1390 pkt), a szóstkę zamknęli rodzinnie Marcin i Andrzej (880 pkt).

Szczególnie na uwagę i wielkie brawa zasługuje Marcel – junior, który mimo swojego wieku wytrwał całe zawody na równi z seniorami.

Szczególne podziękowania dla koła nr 3 za możliwość zorganizowania zawodów oraz pomoc przy przygotowaniu łowiska dla wszystkich którzy brali w tym udział, Kołu Grodzkiemu za okazałe nagrody oraz wszystkim którzy wsparli nas w pracy i  przygotowaniach.

Już dziś zapraszamy na kolejne zawody Federowe 25,09.2022 szczegóły już niedługo.

GALERIA ZDJĘĆ Z ZAWODÓW

Relację nadesłali: Ania i Daniel Kot

Zdjęcia: Ania Kot