W minioną niedziele tj. 24-25 sierpnia  na żwirowni w Rakowicach zostały rozegrane towarzyskie zawody Koła Grodzkiego metodą gruntową. Udział  w zawodach potwierdziło 22 zawodników, wędkowano w dwuosobowych drużynach.

Jedenaście  par rozpoczęło rywalizacje od godz. 20 w tym również między innymi 2 uczestników wraz z rodzicami jak i dziadkami. Już po paru minutach trwania tury wiadomo było ze będzie ciężko złowić jakieś ryby, które jak okazało się żerowały bardzo słabo. W trakcie rywalizacji, przy słabych braniach, uczestnicy chętnie korzystali z  poczęstunku przygotowanego przez Adama i Zosie Hołyszów. Każdy mógł się napić  gorącej kawy, herbaty,  czy wrzucić „coś na ząb” .

Wraz z upływem czasu zawodnicy zaczęli meldować coraz więcej ryb. Tomasz wraz z Danielem wyciągnęli ładnego leszcza na około 2350 pkt, by po około 40 min Waldek wraz z wnukiem Gabrysiem  poprawić  wynik również łowiąc pięknego leszcza – 2400 pkt oraz junior leszczyka na około 1000 pkt .

Do walki włączył się również Radek,  Ania jak również Marcin z Anią  łowiąc pojedyncze okonki i drobną płoteczkę. Zawody kończyły się o godz. 10 i tak naprawdę nikt nie wiedział kto z tych 4 drużyn będzie liczył się w całych zawodach. A może ktoś jeszcze dołączył do tych czterech szczęśliwych drużyn ? Minęła godzina 10. Hasło koniec zawodów – waga ruszyła od ostatniego stanowiska i pierwsze ważenie mamy: 100 pkt Ania z Marcinem. Kolejne stanowisko Daniel z Tomkiem waga wskazuje 2720 pkt …liderzy ???

Nie. Jak się okazało kolejne ważenie u Waldemara i Gabrysia wskazuje wagę złowionych ryb 1370 g, natomiast Waldemar na wagę kładzie własne ryby o masie 2340 co dało im łączna wagę 3710 g . Kolejna waga ryb Radka i Ani daje 820 pkt. Pozostali zawodnicy nie mieli tyle szczęścia co cztery pary i zakończyły zmagania na 5 miejscu . Po zakończeniu liczenia przez komisje punktów ogłoszono oficjalne wyniki.

Zwycięzcami  zostali Waldek z Gabrysiem – 3710 pkt. Drugie miejsce Daniel z Tomkiem – 2720 pkt , trzecie miejsce przypadło Radkowi i Ani – 810 pkt , czwarte miejsce Marcin z Anią 100 pkt, a pozostałe teamy na 5 miejscu . Po obfitym śniadaniu przystąpiono do dekoracji zwycięzców jak i co już jest tradycją, losowania nagród ufundowanych przez sponsorów wśród uczestników zawodów. W szczególności podziękowania kierujemy dla organizatora zawodów Koła Grodzkiego – Adama Hołysza,  jak również dla PZW  Lwówek Śląski za udostępnienie terenu i miejsca na rozegranie zawodów.

Już dziś zapraszamy na kolejne zawody Koła Grodzkiego w metodzie spławikowej na Żwirowni w Wojanowie dn. 22.09.2019 oraz zakończenie sezonu metody gruntowej 6.10.2019 również na zbiorniku Wojanów. Szczegóły będą podane w późniejszym terminie.