W dniach 2/3 lipca 2022 r odbyły się towarzyskie nocne  zawody  teamowe gruntowo-feederowe”Powitanie Lata 2022”. Na starcie stawiło się 17 dwuosobowych drużyn, które zajęły stanowiska wyznaczone w zatoce “Strzyżowieckiej” na Jeziorze Pilchowickim. W trzech drużynach startowały trzy kobiety i w jednej junior.

Po losowaniu każda z drużyn udała się na swoje stanowisko, by od 19:10 rozpocząć wędkowanie. Początek zawodów nie napawał optymizmem, Brań było niewiele, ryba nie współpracowała. Kilka teamów próbowało ratować się uklejami, a nawet jazgarzami.  Po zmroku pojawiły się pierwsze brania większych ryb – kilka drużyn mogło pochwalić się sporymi leszczami.

Okazją do omawiania wyników były wspólne posiłki. Około godziny 21:00 organizator zaprosił uczestników na bigos, a o północy na ognisko z kiełbaską. Cały czas można można było korzystać z gorącej kawy i herbaty. Mimo wyjątkowo niskiej temperatury tej nocy, humory zawodnikom dopisywały przez całe zawody. Po zjedzonym posiłku każdy wrócił na swoje stanowiska i wtedy zaczęło się na dobre. Kto wytrzymał, nie zniechęcił się, połowił.

Jak na swoim profilu napisał Kol. Marcin Daszkiewicz – “...to były Najtrudniejsze zawody w jakich do tej pory brałem udział!! 17 par zacięcie walczyło ale dużo by pisać bo czegoś takiego jeszcze nie było w ciągu 5.5h łowienia meldujemy się na 30 minutowej przerwie na kiełbasę z ogniska i tam okazuje się że tylko my we dwóch mamy 10 szt. jazgarzy, a każda inna para ma już pokaźne ryby, a my zaledwie 100 gram 😭 Walczymy dalej, choć wydawało by się to bez sensu, ale o godzinie pierwszej w nocy melduje się pierwszy mały leszczyk i kolejny i kolejny …”  Ostateczne team Daszkiewiczów zajął 3 miejsce ze stratą 70 gram do miejsca drugiego !

Łatwo więc nie było. Nad ranem widać było po zawodnikach zmęczenie ale i również zadowolenie z rywalizacji. Po zjedzeniu wcześniej rozdanego śniadania o godz. 8:30 zabrzmiał sygnał koniec zawodów. Sędziowie Daniel Kot i Robert Boczula przeważyli złowione ryby po trzynasto i pół godzinnej turze.

Na szóstym miejscy u klasyfikowali się Paweł Rabenda, Tomasz Małoszek z wynikiem 4270 pkt ,  piąte miejsce Jan Lemiesz, Mariusz Ciućka – 4480pkt, czwarte miejsce Jacek Gawlik, Rafał Wojtczak- 4580pkt, i miejsca pucharowe zajęli: trzecie Marcin Daszkiewicz i Andrzej Daszkiewicz 6530 pkt, drugie Rafał Kostrzewa, Krystian Sikora-6600pkt i pierwsze miejsce zdobyli Kornel Przybytek, Adam Pandzierski z wynikiem 12300 pkt.

Po rozdaniu nagród i pucharów dla zwycięzców zostały rozdane pucharki dla Kornela Przybytka za największą rybę(leszcz 42 cm) oraz dla Michała Boczuli (juniora) za wytrwałość i udział w zawodach.W swoim imięniu chciała bym szczególnie podziękować wszystkim którzy przycznili się do pomocy w organizacji tych zawodów. Zbyszkowi i Beacie Wozniak, Marcinowi Grzance i Magdalenie Schmidt, Robertowi Boczula i Michałowi Boczula. Jak równiż szczególnie chce podziękoawć Marcinowi Daszkiewicz za zorganizację i zorganizowanie sponsora, która ufundowała kiełbasę na ognisko. Równię chciała bym podzekować firmie Inter Marche Jelenia Góra za zansponsorowanie przepysznej kiełbasy na ognisko za co bardzo, bardzo dziękujemy. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i wygranym i mamy nadzieję ( jak również zapraszamy) na następne zawody 🙂     

Relację nadesłali: Ania i Daniel Kot

Zdjęcia: Ania Kot, Marcin Daszkiewicz, JarekK