Zawody spławikowe Świerzawa 2022

RELACJA

Koło GRODZKIE zorganizowało pierwsze zawody spławikowe w sezonie 2022, na zbiorniku Kamieńczyk w Świerzawie dnia 24 kwietnia. Były to jednocześnie pierwsze zawody z serii spławikowego GRAND PRIX naszego koła.

I tu pozwolę sobie krótko wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi.

Spławikowe GRAND PRIX koła Grodzkie składa się z serii czterech osobnych zawodów, odbywających się zgodnie z terminarzem naszego koła:

  1. 24 kwietnia – zbiornik Kamieńczyk – Świerzawa
  2. 29 maja – zbiornik Balaton – Staniszów
  3. 18 września – zbiornik Leśniański – Stankowice
  4. 09 października – zbiornik Cegielnia – J. Góra – Sobieszów

Główną ideą spławikowych GRAND PRIX jest oficjalne wyłonienie i utytułowanie spławikowego Wędkarza Roku 2022 koła Grodzkiego.

Droga do tytułu wbrew pozorom nie jest tak trudna jak się na pierwszy rzut oka wydaje. Ze wszystkich czterech zawodów, każdemu ze startujących zawodników liczą się trzy najlepsze wyniki. Tak tak dobrze czytacie, najsłabszy wynik każdego z uczestników w całej serii zostaje wymazany, bo jak dobrze wiemy każdy może mieć gorszy dzień, albo akurat jeden z terminów naszych zawodów może po prostu komuś nie pasować i jedne z nich będzie zmuszony odpuścić.

O wszystkie szczegóły punktacji ogólnej, liczonej stricte do wyłonienia spławikowego Wędkarza Roku 2022 można dopytać organizatorów przy okazji startu w kolejnych zawodach.

Oczywiście każde zawody z osobna mają swoje własne punktacje i wyłaniane miejsca od I do III , nagradzane wspaniałymi pucharkami.

Na wspomnianych już pierwszych zawodach spławikowych w tym sezonie na zbiorniku Kamieńczyk w Świerzawie, nie brakowało emocji, zawodników, deszczu a także kawy i herbaty i przede wszystkim dobrej zabawy.

Zbiórka rozpoczęła się planowo tuż po godz. 7.00 i wszyscy zapisani zawodnicy zjawili się o czasie, za co szczególnie dziękujemy, bo wiemy że nie było łatwe wstać tak wcześnie szczególnie o tej porze roku.

Już przy losowaniu stanowisk nie brakło żartów i próśb o wylosowanie wymarzonego stanowiska, czym w szczególności zapadł w pamięci kolega Jacek losując dokładnie te stanowisko, o które głośno poprosił.

Cała odprawa przebiegła bez problemu i wszyscy udali się na stanowiska szykować do startu.

Początek zawodów zapowiadał się obiecująco i na pohybel wszystkim krajowym pogodynkom, świeciło słońce a wiatr tworzył tylko lekkie fale na wodzie… no przynajmniej na sektorze B, bo sektory były dwa o czym wcześniej nie wspomniałem 😉

Niestety jak to w naszym kole bywa, a nawet śmiałbym powiedzieć że po woli wpisuje się to w naszą tradycję, około godziny 13.00 tj. dokładnie w połowie czasu trwania zawodów, zaczęło padać. I uwierzcie mi, że to nie była typowo wiosenna mżawka, lecz całkiem konkretny deszcz który nie opuścił nas już do samego ogłaszania wyników.

Z rybami bywało różnie; jedni łowili regularnie drobnicę, innym wpadło coś większego (tu warto wspomnieć o ładnym wyłowionym pstrągu tęczowym) ale niestety było też kilka zer.

Po zważeniu wszystkich ryb i zjedzonym posiłku przez wszystkich, ogłoszono oficjalne wyniki:

  • I miejsce – Mariusz Piotrowski z wynikiem 2 750 (sektor A)
  • II miejsce – Marcin Daszkiewicz z wynikiem 2 410 (sektor B)
  • III miejsce – Marcin Walczyszyn z wynikiem 2 005 (sektor A)

Jak już o wynikach mowa, osobiście pragnę wyróżnić Panią Magdalenę Szmidt, która ukończyła rywalizację z wynikiem 0,625 zajmując IV miejsce w sektorze A, a w ogólnej klasyfikacji tych zawodów miejsce VIII – co było naprawdę dużym osiągnięciem przy 20 startujących zawodnikach a należy wspomnieć, że Pani Magda startowała PIERWSZY raz w życiu i z tego co wiem osobiście, sama wędkuje od niedawna, a nawet chyba od zeszłego roku 😉

Na zakończenie chcielibyśmy pogratulować zwycięzcom i Pani Magdzie, a także zachęcić wszystkich członków naszego koła do wzięcia udziału w kolejnych zawodach spławikowych z serii GRAND PRIX 2022 koła Grodzkiego, które odbędą się już w niedzielę 29 maja, na zbiorniku Balaton w Staniszowie – wciąż macie szansę zdobyć tytuł spławikowego Wędkarza Roku 2022 !!!