Coraz więcej pięknych ryb, łowionych metodą spławikową lub gruntową zgłaszanych jest do naszego konkursu. Nasi wędkarze mają się czym pochwalić.

W spławiku wyraźnie prowadzi Arkadiusz Storta. Łowi aktywnie i co kilka, kilkanaście dni zgłasza kolejne ryby. Na koncie ma grube leszcze – w tym okaz przekraczający 50 centymetrów oraz największą płoć zgłoszoną do tej pory – 33,9 cm. Niedawno zgłosił dwa liny zgarniając kolejną premię za różnorodność gatunkową. Te ryby nie są może szczególnie duże, ale w tabeli wyróżniają się urodą gatunku i to one zdecydowały o przewadze w konkursie. Łącznie ma już złowione cztery gatunki w kompletach po dwie sztuki. Wystarczy teraz, że złowi choćby wzdręgę, by oprócz punktów za okaz otrzymać kolejne 50 punktów premii.

Paweł, zajmujący obecnie drugie miejsce zgłosił jako jedyny karpia. Ryba nie jest zbyt duża, ale “zamyka” trzy pozostałe gatunki złowione przez Pawła, dając premię za różnorodność.

Porównując wyniki najlepszych spławikowców można wnioskować, że warunkiem na dobry wynik w konkursie jest łowienie różnorodne. Premie za gatunki mają duże znaczenie, ale żeby wygrać trzeba pochwalić się prawdziwymi okazami. Czego oczywiście życzę Pawłowi i pozostałym zawodnikom. Przed nami jeszcze pół sezonu.

 

Nadal namawiamy do dołączenia do konkursu. Jesteśmy w połowie sezonu i właściwie wszystko jeszcze może się wydarzyć. Również koledzy, których ryby znalazły się już w tabeli mogą “podmieniać” okazy zgłaszając ryby większe od złowionych do tej pory.

Pamiętajcie też o robieniu zdjęć z nad wody i podczas wypuszczania ryb. Wasze zdjęcia będą potem oceniane i nie wykluczone, że trafią do kalendarza Koła Grodzkiego na 2020 rok.

JarekK

SPINNING – tabela wyników

SPŁAWIK I GRUNT – tabela wyników

Więcej zdjęć w galerii

GALERIA “NASZYCH OKAZÓW”

>>>  REGULAMIN <<<

Z  A  P  R  A  S  Z  A  M  Y