Tegoroczne Muchowe Mistrzostwa Okręgu rozegrane zostały  w sobotę, 15 czerwca na Bobrze, na odcinku od ujścia potoku Lesk do Trzcińska w rejonie kościoła. Na starcie stanęło 16 zawodników, w tym 5 trzyosobowych drużyn. Nasze Koło wystawiło dwie drużyny: GRODZKIE.PL I w składzie:  Mariusz Kreczyk, Michał Staniszewski i Jurek Ruman oraz GRODZKIE.PL II w składzie: Maciek Guzowski, Mariusz Szalej i Adam Tonkowicz. Zawody rozegrano w dwóch turach, na trzech sektorach. Wyniki zależały często od szczęścia w losowaniu ponieważ były sektory, na których można było zidentyfikować kilka stanowisk z rybami i były takie, na których takie charakterystyczne miejsce było jedno lub co najwyżej dwa.  Pewne miejscówki potrafiły często zawodzić , trzeba było bardzo pracować aby z większości odcinków wyłuskać choćby jedną rybę. Patrząc na wyniki z poszczególnych tur jest bardzo dużo rezultatów zaskakujących.

Muchowym Mistrzem Okręgu został Robert Kuźniewski z drużyny Leśna II. Tytuł pierwszego Vicemistrza wywalczył Piotr Kuczewski z tego samego teamu natomiast drugim Vicemistrzem został Michał Staniszewski z teamu GRODZKIE.PL 1. Kolejne dwa miejsca zajęli również reprezentanci naszego Koła.  Na czwartym miejscu uplasował się Mariusz Kreczyk natomiast na piątym – Maciek Guzowski.

Drużynowo zwyciężył team Leśna II przed Kormoranem z Bogatyni i nasza drużyną GRODZKIE.PL I. Druga drużyna naszego Koła zajęła czwarte miejsce.

Największą rybę zawodów – pstrąga 42 cm, złowił nasz zawodnik Mariusz Kreczyk.

Analizując wyniki z poszczególnych sektorów i stanowisk należy przyznać, że bardzo niewiele zabrakło do zdobycia drugiego miejsca. Dosłownie jedna ryba mogła zdecydować o tym, że team GRODZKIE.PL I uplasowałby się o oczko wyżej. Mamy jednak bardzo dobry materiał do analizy i dwa zespoły, które mogą spokojnie powalczyć na następnych mistrzostwach. Przed nami natomiast zaległe miedzykołowe zawody towarzyskie w wędkarstwie muchowym, które prawdopodobnie rozegrane zostaną na Kwisie w połowie lipca. Będziemy gośćmi Koła Leśna, a odwdzięczymy się jako Grodzkie zawodami w październiku lub listopadzie, kiedy jako gospodarze gościć będziemy Kolegów z Leśnej i innych kół naszego okręgu, bo cykl ten ma charakter otwarty. Będzie zatem okazja do kolejnej rywalizacji i może drobnego rewanżu.

 

Mariusz Szalej