W niedzielę, tj. 29 maja odbyły się kolejne zawody spławikowe koła GRODZKIE, na zbiorniku Balaton w Staniszowie. Były to drugie zawody z serii spławikowego GRAND PRIX 2022 naszego koła.

Na zbiórkę stawiło się 17 zawodników, w tym dwóch Juniorów, którzy walczyli zawzięcie o każdą rybę do ostatniego sygnału na równi z Seniorami.

Całość uczestników została podzielona na 3 sektory:

  • Juniorzy
  • sektor A
  • sektor B

Już od samego rana nad wodą unosiła się mgła, a na niebie wyszło słońce bez chmur zapowiadając o dziwo piękną pogodę 😉 Wszystko wskazywało na to, że pogodowe fatum nareszcie zostanie przerwane.

Czas na przygotowania został komisyjnie skrócony do dwóch godzin, w związku z czym zawodnicy łowili ostatecznie w godzinach 10.00 – 14.00. Niestety nagła zmiana pogody w połączeniu z zimną nocą, nie zwiastowały powalających wyników. Wszyscy skupili się głównie na odławianiu drobnicy, choć kolega Rafał upolował dwa piękne liny, które ostatecznie dały mu I miejsce sektorowe.

Ostateczne wyniki z klasyfikacji ogólnej wyglądały następująco:

  1. Marcin Daszkiewicz z wynikiem 3,05 kg – sektor B
  2. Rafał Wojtczak z wynikiem 2,39 kg – sektor A
  3. Marcin Walczyszyn z wynikiem 2,50 kg – sektor B
  4. Mariusz Piotrowski z wynikiem 1,90 kg – sektor A
  5. Waldemar Lebioda z wynikiem 1,53 kg – sektor B
  6. EX AEQUO: Łukasz Kwieciński i Grzegorz Ziemowicz – 0,86 kg oboje sektor A

Na koniec imprezy, na zawodników czekał ciepły posiłek, po którym przyznano pucharki za pierwsze 3 miejsca i rozlosowane ciekawe nagrody.

Warto wspomnieć, że Juniorzy również dostali pamiątkowe pucharki za udział w zawodach, które szczerze im się należały bo oboje złowili ryby praktycznie bez większej pomocy dorosłych.

Kończąc relację, chcielibyśmy serdecznie pogratulować zwycięzcom i Juniorom, jednocześnie zapraszając WSZYSTKICH na kolejne zawody spławikowe koła GRODZKIE, które odbędą się 18 września, na zbiorniku Leśniańskim w miejscowości Stankowice.

 *Organizatorzy zawodów przygotują mapkę z dokładnym miejscem zbiórki, która zostanie dodana wraz z ogłoszeniem zapisów na zawody.

DO ZOBACZENIA NAD WODĄ !!!

relację przygotował: Łukasz Kwieciński