ZAPROSZENIE  NA  ZAWODY
SPINNINGOWE OSTATKI 2022

 

Z wielką przyjemnością znów możemy Was zaprosić na “Spinningowe Ostatki”. Podobnie jak w roku ubiegłym spotykamy się 11 listopada w porcie w Nowej Soli. Nawigację najlepiej nastawić na Restaurację “Pod Kotwicą” obok przystani kajakowej. Traficie idealnie, bo właśnie w tym lokalu, powitamy Was ciepłym posiłkiem, kawą i herbatą. Stamtąd też będziemy rozjeżdżać się na łowiska, aby po zakończeniu wędkowania wrócić na obiad.
 
Zawody są otwarte dla wszystkich wędkarzy zrzeszonych w PZW. Liczymy, że przybędą osoby potrafiące budować dobre relacje, gotowe na koleżeńskie, oparte na zaufaniu współzawodnictwo 🙂
 
Miejscowi wędkarze zapewniają, że zatrucie jakie miało miejsce na Odrze, w rejonie Nowej Soli nie spowodowało większych strat. Można więc zakładać, że oprócz udanego spotkania towarzyskiego, będzie to równie udany wypad wędkarski.
Wędkujemy w Odrze, z brzegu, na podanym w komunikacie odcinku rzeki. Podczas “Ostatków” będziemy posługiwać się aplikacją xTraMarlin.
Każdy z zawodników zobowiązany jest posiadać telefon z dostępem do internetu i aparatem fotograficznym. Wcześniej należy pobrać i zainstalować aplikacj 
 
 
W razie problemów z zalogowaniem i obsługą programu, będziemy służyć pomocą – proszę pisać na forum lub mailem na adres: grodzkie@grodzkie.pl
W związku z zastosowaniem aplikacji oraz koniecznością wykupu imiennych zezwoleń, listę uczestników musimy zamknąć najpóźniej do 4 listopada 2022.
  
ZAPISY w sklepie wędkarskim “ADAŚ”
UWAGA: podczas zapisów należy podać: Imię i nazwisko, przyneleżność do koła oraz nr telefonu.
 
Każdy, kto bywał na naszych zawodach wie, że zapewnimy obfite śniadanie i dobry obiad, będzie mnóstwo nagród i bardzo dobra atmosfera. Wysokości “czapkowego” nie podnosimy. Inflacja do Grodzkiego jeszcze nie dotarła 😉
Podobnie jak w latach poprzednich postaramy się zapewnić transport wszystkim uczestnikom z rejonu jeleniogórskiego, którzy nie dysponują samochodem. Prosimy zgłaszać ten fakt na forum lub w komentarzach.
KOMUNIKAT 1
Ramowy harmonogram spotkania:
  • 7:15  – zbiórka, odprawa, rozdanie identyfikatorów i miar zawodniczych
  • 7:45 – śniadanie
  • 8:15 – wyjazd/wyjście na teren zawodów
  • 8:30 – rozpoczęcie wędkowania
  • 14:30 – zakończenie wędkowania
  • 15:00 – zakończenie zdawania identyfikatorów i miar zawodniczych
  • 15:00 – obiad
  • 15:45 – zakończenie zawodów, wręczenie nagród

 

Wysokość “czapkowego” wynosi 50 zł. Koło Grodzkie rekompensuje swoim członkom “czapkowe” o kwotę 15 zł – wartość zezwolenia. Członek Koła Grodzkiego wpłaca 35 zł

Zawody organizowane są na terenie Okręgu PZW w Zielonej Górze – wymagane jest ZEZWOLENIE, ale nikt nie musi się o to martwić. Zapewniamy zezwolenie grupowe dla wszystkich zawodników. Zezwolenie grupowe dotyczy wyłącznie czasu trwania zawodów. Chętni na trening muszą zaopatrzyć się w zezwolenie niezależnie.

Każdy uczestnik otrzyma identyfikator oraz zawodniczą miarę do mierzenia złowionych ryb.

Osoby uczestniczące w konkursie “MOJE OKAZY 2022” prosimy o zabranie miar konkursowych.

 

ZASADY WĘDKOWANIA

1. Odcinek rzeki Odra dopuszczony do wędkowania:

Początek: ujście rzeki Dobrzejówka – miejscowość Dobrzejowice – granica Okręgu PZW Zielona Góra

Koniec: przeprawa promowa Milsko – Przewóz

2. Do wędkowania dopuszczone są również starorzecza posiadające stałe połączenie z korytem rzeki Odra.

3. Na łowisko można dojechać dowolnym pojazdem.

4. Wędkowanie odbywa się wyłącznie z brzegu.

5. Dopuszczone gatunki ryb i wymiary ochronne – zgodnie z przepisami RAPR – przy czym wymiar ochronny okonia wynosi 20 cm.

6. Zaliczane jest 5 największych ryb z każdego dopuszczonego gatunku. Aplikacja automatycznie wybierze największe złowione ryby.

Każdy z zawodników zobowiązany jest posiadać telefon z dostępem do internetu i aparatem fotograficznym. Wcześniej należy pobrać i zainstalować aplikację:

W razie problemów z zalogowaniem i obsługą programu, będziemy służyć pomocą – proszę pisać na forum lub mailem na adres: grodzkie@grodzkie.pl