ZAWODY SPŁAWIKOWE “CEGIELNIA” SOBIESZÓW 2022 – RELACJA

 

Dnia 9 października, w niedzielę, odbyły się ostatnie już w tym roku zawody z serii  spławikowego GRAND PRIX koła Grodzkie.

Zapowiedzi pięknej pogody przyczyniły się do dużego zainteresowania wędkarzy w związku z czym zapisało się 23 zawodników w tym dwie kobiety i dwóch juniorów, z czego ostatecznie wystartowało 21 osób. Standardowo sekcja spławikowa witała wszystkich uczestników już od godziny 7.00 ciepłą kawą, herbatą i słodkościami 😉

Losowanie jak zwykle odbyło się sprawnie i po chwili każdy z zawodników znał już swoje stanowisko. Po krótkiej odprawie każdy pojechał w swoją stronę szykować się do zawodów. Los tak chciał, że obie kobiety wylosowały skrajne stanowiska tj. nr 1 i nr 23.

Już w trakcie czasu przeznaczonego na przygotowywanie się zawodników do startu słońce wyszło zza drzew i grzało wszystkich obecnych. Taka pogoda pozytywnie wpłynęła na humor i samopoczucie zawodników co przełożyło się na bardzo miłą i wesołą atmosferę 😉

Wspomnianej atmosfery nie zaburzyły nawet himeryczne ryby, które uparcie i z powodzeniem omijały nasze przynęty tuż po starcie. Niestety pierwsze momenty trwania zawodów nie zapowiadały rewelacyjnych wyników. Każdy z nas próbował przechytrzyć ryby na wszystkie możliwe sposoby, nie raz kombinując za bardzo – a przynajmniej ja tak miałem.

Dalej w trakcie łowienia dało się jednak usłyszeć coraz częstsze chlapanie o powierzchnię wody wyciąganych na haczyku ryb i pozytywne komentarze wędkarzy. Wydawać się mogło, że ryby potrzebowały czasu żeby się rozkręcić po dość chłodnej nocy  i im bliżej końca zawodów tym częściej były wrzucane do siatek. Zdecydowaną przewagę dawały leszczyki, które również podeszły choć niestety nie wszystkim, ale każdy kto miał ich kilka liczył na wyższe miejsce…. Niestety, prawie wszyscy mężczyźni się przeliczyli.

Ostatecznie przewagę objęły kobiety !

Tak, dokładnie, już podczas ważenia które zaczęło się od stanowiska pierwszego, wynik Magdy postawił bardzo wysoką poprzeczkę dla reszty zawodników. Po kolei do sędziego dołączały kolejne osoby, które obserwowały wagi pozostałych zawodników, próbując ustalić sobie po cichu gdzie znajdą się w rankingu. Gdy sędziowie zbliżali się już do ostatniego stanowiska które zajmowała Ula, wydawało się, że wszystko jest już jasne.

Nic bardziej mylnego ! Wynik Uli zaburzył wyliczenia i niemało zaskoczył wszystkich uczestników 😉

Nagle okazało się, że Magda i Ula, jedyne dwie kobiety, zdominowały wszystkich pozostałych Panów (i juniorów) zajmując kolejno I i II miejsce w zawodach, odbierając przy tym punkty w GRAND PRIX i mieszając w klasyfikacji 😉

Poniżej wyniki:

Zawody spławiokowe Cegielnia 2022 :

  • I miejsce – Magdalena Schmidt z wagą 2,280kg
  • II miejsce – Urszula Kwiecińska z wagą 1,690kg
  • III miejsce – Marek Lesik z wagą 2,110kg

Spławikowe Grand Prix koła Grodzkie 2022 :

  • I miejsce – Marcin Daszkiewicz w wynikiem 6, waga 5,790 kg
  • II miejsce – Marcin Piotrowski z wynikiem 7, waga 5,630 kg
  • III miejsce – Magdalen Schmidt z wynikiem 7, waga 3,325 kg

Cały rok spławikowych zmagań przyniósł w/w osobom pełno radości, wiary we własne umiejętności i wspaniałe statuetki, które na pewno będą niepowtarzalną pamiątką do końca życia.

I tu, po raz kolejny z resztą, pragnę serdecznie pogratulować Magdzie, która przez cały rok wykazała się ogromną determinacją i zrobiła wielkie postępy znajdując się w czołówce naszego GRAND PRIX wędkując praktycznie dopiero od tego roku 😉

Na zakończenie zawodów nasz główny organizator Tomasz Chmielewski podziękował wszystkim zarówno za udział w tych zawodach jak i uczestnictwo w ciagu całego roku. Podziękowania zostały również skierowane do naszwgo niezawodnego sędziego Roberta Boczuli, który czuwał nad prawidłowością przebiegu wszystkich zawodów spławikowych naszego koła w bieżącym roku.

Oczywiście Tomek nie zapomniał również o pozostałych osobach z sekcji, które pomagały mu przez cały rok w organizacji zawodów. Przekazał w imieniu Zarządu Koła oraz swoim szczere i oficjalne podziękowania w kierunku Tomasza Chwieja, Marka Lesika, Waldemara Lebiody i mnie, czyli Łukasza Kwiecińskiego.

Osobiście chciałem również wyróżnić Waldka Lebiodę, za ufundowanie nagrody niespodzianki, w postaci vouchera do salonu fryzjerskiego “Waldi” którego jest właścicielem.

Na zakończenie jeszcze raz wszystkim jedno wielkie DZIĘKI, i do zobaczenia nad wodą ! 😉

Relację przygotował Łukasz Kwieciński.