W miniony weekend wędkarze z Koła Grodzkiego – Kol. Piotr Giedrys z żoną, posprzątali brzeg i fragment lasu wokół slipu od strony Strzyżowca. Jak pisze Pan Piotr – łącznie uzbierało się ok. 20 worków śmieci, które planuje w najbliższym czasie wywieźć na wysypisko śmieci. Jednocześnie deklaruje chęć udziału w sprzątaniu lub pracy przy naprawie drogi do brzegu jeziora.

Małżeństwo posprzątało teren z własnej inicjatywy, samodzielnie finansując zakup worków i wywózkę śmieci. Bardzo cenna inicjatywa, cieszy, że osoby z taką wrażliwością należą do naszego Koła.

Miejsce, które wyglądało jak śmietnik, zmieniło się nie do poznania.

Koło Grodzkie regularnie organizuje akcje sprzątania lub wspiera organizacyjnie tego typu działania podejmowane przez osoby prywatne, stowarzyszenia przyrodnicze i turystyczne. Wielokrotnie sprzątaliśmy koryto Łomnicy, górny Bóbr, zbiornik wrzeszczyński oraz brzegi Jeziora Pilchowickiego. Nasi koledzy reagowali, gdy zauważono próby wywozu odpadów i pomagali w naprawie rozmytej drogi w Strzyżowcu.

Wiele osób wykazuje się wrażliwością, jest gotowych poświęcić zwój czas i energię. Poniżej zdjęcie ze sprzątania Pilchowic sprzed kilku lat.

Informacje o organizowanych przez Koło Grodzkie akcjach sprzątania ukazują się na naszej stronie i profilu FB. Chętnie też nagłaśniamy, a często wspieramy inne organizacje działające na rzecz środowiska. Zapraszamy do obserwowania nas i nadsyłania informacji o planowanych akcjach.

JarekK