Ostatnie zawody spławikowe, zaliczane do cyklu „Mistrzostw Koła PZW Grodzkie” rozegrane zostały na zbiorniku „Balaton”, w niedzielę 8 października 2017 roku. Po pierwszych trzech turach znaliśmy już Mistrza Koła, którym został po trzech zwycięstwach Piotrek Gliński, jednak walka o kolejne miejsca na podium zapowiadała się pasjonująco…

Do rywalizacji stanęło 15 zawodników, w tym trzy panie. Z zaproszenia Adasia, przy zgodzie pozostałych startujących, skorzystali dwaj Koledzy z jeleniogórskiej „Jedynki”, Andrzej Rzepisko i Mirosław Radkiewicz, za co tą drogą chciałbym Im serdecznie podziękować.

Początkowo aura była dość łaskawa. Brak opadów oraz dość znośna temperatura pozwoliły na przygotowanie stanowisk i zanęt w spokoju, bez lejącej się za kołnierz deszczówki. Jednak z czasem zaczęły pojawiać się deszczowe chmury, z których z każdą minutą padało coraz mocniej. W połączeniu z dość uciążliwym wiatrem, warunki do wędkowania stały się trudne.

Nie przeszkodziło to jednak startującym w skutecznym połowie płoci, linów i przede wszystkim karpi. Właśnie te ostatnie były przyczynkiem do zwycięstwa w zawodach Tomka Fludera. Wynik 4410 punktów był najlepszym powyżej 4 kg. Drugie i trzecie miejsce zajęli nasi goście. Mirosław Radkiewicz, wynikiem 3010 punktów był drugi a Andrzej Rzepisko rezultatem 3680 punktów był trzeci. O takiej kolejności zdecydowały miejsca sektorowe. Andrzej w swoim sektorze był drugi natomiast Mirosław wygrał swój sektor. Trzeba zaznaczyć, że Andrzej Rzepisko i Tomek Fluder rywalizowali na sąsiednich stanowiskach w jednym sektorze i razem złowili ponad siedem kg ryb. W trakcie trwania zawodów złowiono 21,4 kg ryb, w tym kilka ładnych karpi. Tradycyjnie wszystkie ryby wróciły w dobrej kondycji i z zachowaniem wszelkiej ostrożności do wody.
Jak wcześniej wspomniałem, Mistrz Koła PZW Grodzkie na 2017 rok był znany już po zakończeniu trzeciej tury na zbiorniku Wojanów. Piotrek Gliński, wygrywając wszystkie trzy wcześniejsze rywalizacje został bezapelacyjnym zwycięzcą całego cyklu zawodów mistrzowskich z trzema punktami (regulamin stanowi, że do końcowej klasyfikacji zalicza się trzy najlepsze z czterech rozegranych zawodów). Drugie miejsce w klasyfikacji końcowej i tytuł I Vicemistrza Koła PZW Grodzkie zdobył Radek Muszka zdobywając 6 punktów. II Vicemistrzem został natomiast Paweł Kania, zdobywając 8 punktów.
Kończąc cykl zawodów spławikowych, rozgrywanych w 2017 roku o mistrzostwo Koła należy wspomnieć o pracy włożonej w ich każdorazową organizację przez Adama Hołysza. Z inicjatywy startujących Adam został uhonorowany pamiątkową tabliczką z podziękowaniami i długimi oklaskami.
Bardzo cieszy również udział Pań w naszych kołowych zawodach. W każdej ich edycji Panie startowały i łowiły. Może w przyszłym roku uda się zorganizować odrębną klasyfikację dla naszych wędkujących Pań. Za udział, wytrwałość i walkę serdecznie dziękujemy.
W trakcie rywalizacji w 2017 roku mieliśmy zaszczyt gościć w zawodach dwa startujące małżeństwa. Karinie i Tokowi Fluderom oraz Ani i Danielowi Kotom bardzo gorąco dziękujemy i liczymy na starty w kolejnych sezonach.

Na koniec chciałbym tą drogą bardzo gorąco i serdecznie pogratulować Danielowi Kotowi, który w 2017 roku zwyciężył w rywalizacji Grand Prix Okręgu w Wędkarstwie spławikowym i podziękować za tak świetne reprezentowanie Koła PZW Grodzkie na zawodach okręgowych.

FILM Z ZAWODÓW – autor: Robert Płucieńczak

Przygotował: Marszal

Zdjęcia: Marszal, Robson