W minioną niedzielę 19.05.2019 r. spławikowcy z koła “Grodzkie” Jelenia Góra rozpoczęli rywalizację o miano wędkarza roku. Pierwsze zawody z całego cyklu odbyły się na zbiorniku “Cegielnia”
w Sobieszowie.

W zawodach udział wzięło 24 zawodników, w tym pięcioro kadetów i juniorów. Dopisała zarówno frekwencja jak i słoneczna pogoda, niestety tego samego nie można było powiedzieć o braniach ryb, co odzwierciedliły końcowe wyniki. Ostatnie zmiany pogodowe oraz okres tarła ryb nie ułatwiły zadania zawodnikom, tylko siedmioro z nich złowiło pond 1 kg ryb.

W tych trudnych warunkach najlepiej poradził sobie doświadczony zawodnik, Radosław Kozik, który
z wynikiem 2780 g wygrał zawody ze znaczną przewagą. Dużą niespodziankę sprawiła od niedawna startująca w zawodach Anna Kubińska, która z wagą 1690 g zajęła drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej. Trzecie miejsce wywalczył Maksymilian Gzowski z wynikiem 1530 g. Na uwagę zasługuje także wysokie 6 miejsce zajęte przez Gabriela Hołysza (kadet), które pokazuje, iż młody wędkarski narybek szybko rozwija się pod okiem naszego spławikowego mentora Adama Hołysza.

W zawodach łowiono przede wszystkim drobne płocie, trafiły się także pojedyncze niewielkie leszczyki oraz małe okonie i jazgarze.

Po zakończonym wędkowaniu tradycyjnie odbył się grill, zwycięzcy zawodów otrzymali puchary, a wśród wszystkich uczestników zawodów rozlosowano nagrody w postaci akcesoriów wędkarskich. Okolicznościowe puchary otrzymali także młodzi adepci wędkarstwa spławikowego, którzy po raz pierwszy wystartowali w zawodach.

WYNIKI:

Imprezę zdaniem uczestników można zaliczyć do bardzo udanych.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczne przybycie. Szczególne podziękowania pragniemy złożyć dla prezesa i zarządu koła “Cieplice” za udostępnienie zbiornika do przeprowadzenia powyższych zawodów oraz piekarni Liebersbach za sponsorowanie pieczywa na zawody.

Relację przygotował Robert Płucieńczak

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ Z ZAWODÓW