“Puchar Dwóch Kół 2022”

I zawody cyklu – “Cegielnia” w Sobieszowie

Pierwsze w naszym Kole w 2022 roku zawody w dyscyplinie gruntowo-feederowej rozegrane zostały 15 maja 2022 roku, na zbiorniku Cegielnia w Jeleniej Górze – Sobieszowie. Zawody otrzymały tytuł „Puchar dwóch Kół” ponieważ współorganizatorem rywalizacji było Koło Jelenia Góra FAMPA. Impreza miała charakter otwarty, dzięki czemu udział w niej mogli wziąć również zawodnicy z innych Kół naszego Okręgu. Ze względu na otwarty charakter zawodów, Koło uzyskało dofinansowanie Okręgowego Kapitanatu Sportowego. Wsparcia w formie nagród rzeczowych udzielili również sponsorzy indywidualni. Trzeba przyznać, że zainteresowanie mocno nas zaskoczyło bo na starcie stanęło aż 41 zawodników, w tym dwie panie i jeden kadet. Niezwykle trudne było ze względu na tak liczny udział startujących wyznaczenie stanowisk, gwarantujących możliwość przygotowania sprzętu i przede wszystkim swobodę wędkowania.

Zawodnicy zostali rozmieszczeni w trzech sektorach, które praktycznie rozłożone były na całym, dostępnym do wędkowania zbiorniku (wyłączeniu podlegały części zbiornika stanowiące tarliska).

Tradycyjnie dla Koła PZW Jelenia Góra GRODZKIE każdy z zawodników i sędziów otrzymał śniadaniowy pakiet startowy, którego zadaniem było utrzymać w dobrej formie aż do końca zawodów każdego startującego.

Już po pierwszej godzinie widać było, że rybami dominującymi będą drobne płocie i leszczyki. Znalazło to potwierdzenie w siatkach zawodników. Szczęściarze trafiali bonusowe ryby w postaci karpi lub leszczy jednak były to przypadki odosobnione i aby liczyć się w stawce, trzeba było skutecznie i systematycznie łowić drobne i średnie ryby.

Po pięciogodzinnej rywalizacji zwycięzcą okazał się Radek kozik, uzyskując 3690 punktów i zdobywając tym samym ufundowany przez Zarząd koła PZW Jelenia Góra GRODZKIE „PUCHAR DWÓCH KÓŁ”. Drugie miejsce zajął Krzysztof Szpecht wynikiem 3370 punktów a miejsce trzecie wywalczył Krzysztof Marmola wynikiem 2640 punktów. Cała trójka reprezentowała Koło Jelenia Góra FAMPA. Zawodnicy z naszego Koła zajęli natomiast kolejne trzy miejsca. Na pozycji czwartej uplasował się Marcin Grzanka, miejsce piąte wywalczył Mariusz Kreczyk a szóste – Kornel Przybytek. Łącznie w trakcie zawodów złowiono ponad 50 kg ryb, które po zważeniu trafiły ponownie do wody w dobrej kondycji.

Na zakończenie serdecznie dziękujemy:

• Zarządowi Koła PZW Jelenia Góra FAMPA za współorganizację zawodów;
  • Okręgowemu Kapitanatowi Sportowemu za wsparcie finansowe zawodów;
  • Zarządowi Koła PZW Jelenia Góra CIEPLICE za udostepnienie zbiornika CEGIELNIA do rozegrania zawodów;
  • Przemkowi Pochmarze z Koła Jelenia Góra FAMPA za piastowanie funkcji Sędziego głównego zawodów;
  • Marcie i Przemkowi Pochmarom oraz Beacie i Zbyszkowi Woźniakom za pomoc w organizacji i przygotowaniu miejsca zawodów.
  • Wszystkim sympatykom Koła za wsparcie i dobre rady oraz pomoc w organizacji tak dużej imprezy sportowo-wedkarskiej.
  • Wszystkim uczestnikom zawodów za tak liczny udział i sportową rywalizację.

Relację przygotowali: Organizatorzy

PS.

Szczególne podziękowania kieruję do Ani i Daniela Kot za poświęcony czas i siły w przygotowanie i przeprowadzenie tak dużej imprezy sportowo-wędkarskiej. Trzeba zaznaczyć, że pod względem liczebności startujących była to jedna z największych imprez w dyscyplinie feederowej w naszym Okręgu, o ile nie największa. Jak widać zainteresowanie dyscypliną feederową jest bardzo duże i ciągle rośnie więc można domniemywać, że kolejne zawody mogą być jeszcze większe. Będzie to nie lada wyzwanie organizacyjne i logistyczne ale przy tak dużej ilości pomocnych Przyjaciół pewnie damy radę to zrobić. Zatem do zobaczenia niebawem.