W rozegranych w miniony weekend (03/04 czerwca 2023) Spinningowych Mistrzostwach Okręgu drużyna Koła Grodzkiego w składzie Rafał Kubicki i Jarek Krempa zdobyła tytuł Drużynowego Mistrza Okręgu. Druga drużyna reprezentująca nasze koło zajęła 7 miejsce.

Zawody rozegrane zostały na Jeziorze Leśniańskim. Dwuosobowe teamy reprezentujące koła wędkarskie lub drużyny łączone wędkowały przez siedem godzin w sobotę i niedzielę. Pogoda dopisała, chociaż zaskakiwały bardzo niskie jak na tę porę roku, temperatury poranków.

Brania drapieżników były dobre, ale wymagały od zawodników dużej elastyczności. Sandacze i szczupaki podnosiły się i intensywnie żerowały w toni przez krótki czas, potem pauzowały. Można było oczywiście próbować podać “pod nos” łowiąc z opadu, ale brania były wtedy bardzo chimeryczne i przeważały ryby niewymiarowe.

Dla nas bardzo korzystnie ułożył się początek pierwszej tury. Założenie, że ryba może żerować pod samą powierzchnią okazało się strzałem w przysłowiową dziesiątkę i już po pół godzinie mogliśmy zgłosić sandacza i ładnego szczupaka. Dało to spokój i motywację. Do końca pierwszej tury dołowiliśmy jeszcze jednego sandacza i szczupaka kończąc turę z niemal dwukrotną przewagą punktową nad drugą drużyną. Oprócz ryb zgłoszonych sędziom, mieliśmy sporo brań i kilkanaście złowionych ryb niewymiarowych. To był całkiem udany wędkarski dzień.

Zdarzyło się nawet złowić szczupaka, który wcześniej pozbawił przynęty innego wędkarza. Jeśli właściciel jest zainteresowany odzyskaniem twisterka, to prosimy o kontakt.

Drugi dzień zawodów zawsze jest trudniejszy. Część ryb jest skłuta, zmieniają się warunki, skuteczne pierwszego dnia przynęty, często przestają działać. Brań było znacznie mniej, a łowionym przez nas rybom brakowało do wymiaru bardzo niewiele. Przez kilka godzin nie mieliśmy żadnego zgłoszenia. Dopiero po południu udało się złowić jednego, a po chwili drugiego sandacza. To dało nam trzecie miejsce w turze. Lepsza była drużyna KWB Turów/Piechowice, króra złowiła suma 108 cm oraz drużyna Elektrownia Turów/KWB Turów, która zrobiła wynik okoniami i szczupakami, ale suma punktów z dwóch tur dała nam wygraną w Mistrzostwach.

WYNIKI:

 Gratulujemy wyników i dziękujemy za wspaniałą rywalizację wszystkim startującym drużynom.

Za dwa tygodnie będziemy reprezentować okręg jeleniogórski w Spinningowych Mistrzostwach Polski na Jeziorze Orzysz.

Relację przygotował: JarekK

Więcej zdjęć w GALERII