Jesień w Kole Grodzkim to czas, gdy powoli zaczynamy myśleć o zbliżającym się końcu sezonu, ale też okres, gdy kończymy kilka cyklicznych imprez i konkursów. Praktycznie w każdej dyscyplinie wędkarskiej będzie się coś ciekawego działo.

Już w najbliższą niedzielę 22 września 2019 r zapraszamy miłośników metody spławikowej na zakończenie cyklu “Wędkarz Roku”. Spotkanie – zawody towarzyskie odbędą się na żwirowni w Wojanowie. Zapisy oraz szczegółowy plan spotkania w sklepie “ADAŚ” do 19-09-2019. 

Wędkarze preferujący metodę gruntową spotkają się w Wojanowie 06-10-2019 na ostatnich zawodach w tym sezonie. Odbędą się zawody, ale w przypadku spotkań “grunciarzy” bardziej chyba można mówić o koleżeńskim spotkaniu, niż o ścisłej rywalizacji. Nawet nie znając tej metody warto spotkać się i w fajnej atmosferze spędzić czas nad wodą.

O przygotowaniu imprez spławikowych i gruntowych prowadzonych przez Adasia, kateringu i atmosferze chyba nie trzeba już nic mówić. Wystarczy spytać uczestników lub zajrzeć na nasze relacje. Zapisy również w sklepie “ADAŚ” do 03-10-2019.

Wraz z “grunciarzami” 06-10-2019, korzystając z działającego w tym czasie na Wojanowie biura zawodów, wystartują nasi muszkarze. Tak jak podczas poprzednich imprez, muszkarze wędkować będą na wyznaczonym odcinku Bobru w rejonie Wojanowa i Janowic. Zapisy u “Marszala” – kontakt telefoniczny lub mailowy: grodzkie@grodzkie.pl

Wszystkie wymienione wyżej imprezy są dla naszych członków. Niewykluczone też, że jako Koło weźmiemy udział w organizacji największej, otwartej muchowej imprezy naszego okręgu – “Lipień Bobru 2019”. Kończymy dogadywanie szczegółów z głównym organizatorem – Centrum Wędkarstwa Muchowego TARTAK Igora Glindy. Gdy dotrą konkretne informacje, powieszę zaproszenie.

No i na koniec flagowa impreza jeleniogórskich – i nie tylko – spinningistów. Spinningowe Ostatki 2019 odbędą się w tym roku w niedzielę 10 listopada w Nowej Soli. Będzie jak co roku. Kto był ten nie ma wątpliwości, że warto. Atrakcyjne nagrody, śniadanie i obiad w portowej restauracji i znakomita atmosfera sportowej rywalizacji. Kto jeszcze nie zawitał na naszych ostatkach, będzie miał okazję, do czego oczywiście namawiamy. Jest to impreza otwarta. Od lat przyjeżdżają do nas wędkarze z innych kół, innych okręgów, a nawet niezrzeszeni. Ostatki to święto wszystkich spinningistów, bez względu na przynależność. Więcej szczegółów na zaproszeniu, które powinno ukazać się na początku października.

Zarząd Koła PZW Grodzkie

w Jeleniej Górze

 Z  A  P  R  A  S  Z  A  M  Y