Dobra wiadomość dla kolegów zainteresowanych sportową rywalizacją. Na czwartkowym (20-04-2017) posiedzeniu Zarząd Koła Grodzkiego podjął uchwałę o materialnym wsparciu zawodników reprezentujących nasze koło w zawodach rangi okręgowej…

Zarząd Koła Grodzkiego od początku istnienia wspierał na miarę możliwości sport wędkarski. Zwykle odbywało się to poprzez dofinansowanie klubu wędkarskiego działającego przy Kole. Ponieważ od kilku lat wędkarze Koła Grodzkiego udzielają się w dwóch klubach, które skutecznie pozyskują sponsorów lub bazują na finansowaniu własnym, postanowiono skierować wsparcie bezpośrednio do osób reprezentujących nasze Koło.

Na dofinansowanie, a dokładniej wsparcie rzeczowe mogą liczyć wszyscy zawodnicy odnoszący sukcesy na zawodach rangi mistrzowskiej okręgu jeleniogórskiego. Stosując zasadę – “nagrody idą za wynikami” wyróżnieni zostaną trzej najlepsi wędkarze w każdej dyscyplinie na koniec sezonu, a dokładniej w grudniu 2017 r.

Przyjęto następujące zasady:
1. Dofinansowanie będzie przekazane w formie sprzętu wędkarskiego, zakupionego w porozumieniu z osobą uprawnioną.
2. Uprawnieni do otrzymania nagród wyłonieni zostaną na podstawie oficjalnych klasyfikacji indywidualnych, publikowanych przez Zarząd Okręgu PZW Jelenia Góra na koniec cyklu zawodów mistrzowskich.
3. Wymiar nagród rzeczowych ustala się w wysokości:
  • Najlepszy zawodnik – nagroda o wartości 300 PLN
  • Drugi w kolejności zawodnik – nagroda o wartości 200 PLN;
  • Trzeci w kolejności zawodnik – nagroda w wysokości 100 PLN
– w dyscyplinie spławikowej, muchowej i spinningowej – łącznie 9 zawodników

Wsparcie zawodników w podanych kwotach nie zapewni pełnego finansowania startów. Opłaty startowe, przynęty, treningi, itp to koszty wielokrotnie przewyższające możliwości budżetu naszego Koła. Tym bardziej, że musimy brać pod uwagę zdanie kolegów, którzy nie są sportem zainteresowani. Chcemy jednak, by taki gest zachęcał do udziału w zawodach i motywował do osiągania jak najlepszych wyników. Nie finansujemy zawodników startujących w zawodach rangi ogólnopolskiej, bo to jest rola Zarządu Okręgu. Zakładamy, że rolą koła jest umożliwienie odnoszenia sukcesów na polu okręgowym jak największej liczbie naszych członków.
Podjęta uchwała ma stanowić ułatwienie i zachętę do startów.