W ostatnią niedzielę na zbiorniku Cegielnia w Sobieszowie odbyły się drugie zawody spławikowe organizowane przez Koło „Grodzkie” w tym roku, zaliczane do klasyfikacji Grand Prix Koła.
W zawodach wystartowało 18 osób, w tym 2 kobiety i 1 kadet. Zawodnicy na podstawie losowania zostali podzieleni na dwa sektory, w których łowili w jednej czterogodzinnej turze.

 

 

Zawodnicy poza zmaganiem się z rybami musieli także zmagać się ze słoneczną i parną pogodą, jaka panowała w tym dniu (temperatura dochodziła do +30oC). Wyniki zawodów potwierdziły wcześniejsze oczekiwania organizatorów, tj. wszyscy zawodnicy złowili ryby. Czołówka stawki osiągnęła bardzo wyrównane wyniki, a jedenastu z osiemnastu startujących zawodników przekroczyło wagę 1 kg ryb. Łowiono głównie małe i średniej wielkości płocie oraz leszczyki dochodzące do 30 cm, ponadto złowiono kilka wzdręg i jednego lina.

Na koniec zawodów najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Radosław Kozik, który złowił 2,770 kg ryb. Drugie miejsce zajął Paweł Czech z wagą 2,710 kg. Trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej zawodów zajęła Anna Kot z wagą 2,520 kg, zwyciężając jednocześnie w kategorii kobiet.

Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary, natomiast nagrody rzeczowe w postaci podbieraka ze sztycą, żyłek oraz innych akcesoriów wędkarskich zostały rozlosowane wśród wszystkich uczestników zawodów, tak aby każdy miał równe szanse na ich wygranie.

Catering zawodnikom i obsługę zawodów zapewnił nasz kolega Adaś Hołysz ze sklepu wędkarskiego Adaś. Zawodnicy mogli zjeść przygotowane śniadanie i napić się  kawy i herbaty przed rozpoczęciem zawodów oraz skosztować przysmaków z grilla wraz z przystawkami po zakończeniu łowienia.

Wszystkim startującym składamy podziękowania za udział w naszej imprezie, wytrwałość i emocje natomiast osobom towarzyszącym, że chcieli zaszczycić nasze zawody swoją obecnością.

Zarząd Koła składa w tym miejscu serdeczne podziękowania Zbigniewowi Woźniakowi i Piekarni-Cukierni Liebersbach z Jeleniej Góry za zasponsorowanie świeżego pieczywa na zawody oraz innym osobom pomagającym w organizacji tej imprezy. Składamy także podziękowania dla Prezesa i Zarząd koła PZW Cieplice za udostępnienie nam zbiornika w celu rozegrania zawodów.

Do zobaczenia już niebawem, na następnych zawodach spławikowych w Kole Grodzkie.

Relacja: Robert Płucieńczak.

Fotografie: Hubert Jaremen