Poranny przymrozek oraz słoneczne i ciepłe popołudnie, w takiej scenerii w minioną niedzielę 30.09.2018 r., na żwirowni w Wojanowie odbyły się trzecie zawody spławikowe, organizowane przez Koło „Grodzkie” w tym roku, zaliczane do klasyfikacji Grand Prix koła. Ryby podobnie jak i pogoda dopisały tym razem zawodnikom.

W zawodach rywalizowało 16 osób, w tym 2 kobiety i 1 kadet. Zawodnicy na podstawie losowania zostali podzieleni na dwa sektory, w których łowili w jednej czterogodzinnej turze.

W zawodach zwyciężył Marcin Walczyszyn z bardzo dobrym wynikiem 5650 g, drugie miejsce zajął Daniel Kot z wagą 4880 g, natomiast trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej zawodów zajął Radosław Kozik z wynikiem 4850 g. W rywalizacji Pań najlepsza okazała się Anna Kot z wagą 2750 kg, co dało jej jednocześnie 4 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Po ostatnich tegorocznych zawodach spławikowych dokonano także podsumowania całego cyklu Grand Prix koła. Biorąc pod uwagę dwa najlepsze wyniki każdego zawodnika z 3 rozegranych zawodów, w końcowej klasyfikacji najlepszy okazał się Radosław Kozik z 3 pkt sektorowymi i łączną wagą 7620 g. Drugie miejsce zajął Marcin Walczyszyn z 3 pkt sektorowymi i wagą 7550 g. Natomiast trzecie miejsce przypadło Danielowi Kotowi z 4 pkt sektorowymi i łączną wagą 7250 g. Jak na każdych zawodach organizowanych przez Koło Grodzkie zwycięzcy zawodów otrzymali okolicznościowe puchary, natomiast nagrody rzeczowe zostały rozlosowane wśród wszystkich uczestników zawodów. Catering oraz profesjonalną obsługę zawodów zapewnił nasz kolega Adaś Hołysz ze sklepu wędkarskiego Adaś.

Ostanie zawody spławikowe były także okazją do podsumowania całego sezonu oraz wręczenia wyróżnień. Okolicznościowy puchar otrzymała Anna Kot jako „Najwaleczniejsza kobieta w Kole Grodzkim” za udział we wszystkich rozgrywanych w tym roku zawodach, bez zważania na warunki pogodowe. Zarząd koła Grodzkie postanowił także wystąpić z wnioskiem do Zarządu Okręgu o uhonorowanie ciężkiej pracy jaką od lat wkłada Adaś Hołysz  w działalność koła, w postaci przyznania naszemu koledze srebrnej odznaki PZW. Powyższą odznakę wraz z okolicznościowym dyplomem Adaś otrzymał osobiście podczas niedzielnych zawodów z rąk Prezesa koła Grodzkie. Ponadto Adam Hołysz otrzymał z inicjatywy zawodników kosz słodyczy z „czymś jeszcze” w uznaniu pracy jaką corocznie wkłada w organizację zawodów. Ponadto wędką nagrodzony został Zbigniew Woźniak, który na każde zawody sponsorował świeże pieczywo, które zawodnicy mogli zjeść zarówno przed jak i po wędkowaniu, a na ostanie zawody przywiózł ze sobą oscypek, który każdy mógł skosztować.