W niedzielę (22.09.2019 r.), na żwirowni w Wojanowie odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody spławikowe w kole “Grodzkie” Jelenia Góra, zaliczane do klasyfikacji wędkarza roku.
W zawodach wystartowało 20 osób. Zawodnicy na podstawie losowania zostali podzieleni na dwa sektory, w których łowili w jednej czterogodzinnej turze.

Pogoda dopisała tego dnia zawodnikom, z wyjątkiem dość silnego wiatru, który zmuszał zawodników do zastosowania cięższych zestawów. Jeśli chodzi o brania ryb, zawodnicy łowili ze zmiennym szczęściem, blisko 1/3 zawodników nie uzyskała wagi przekraczającej 500 g, co jak na ten zbiornik jest wynikiem słabym, natomiast czołowa czwórka uzyskała wyniki przekraczające 3000 g, co należy uznać za przeciętny wynik. Łowiono głównie większe płocie, pojedyncze leszcze oraz okonie.

Zawody wygrał Radosław Kozik z dobrym wynikiem 5020 g, drugie miejsce zajęła Anna Kot z wagą 3720 g, natomiast trzecie miejsce wywalczyła Anna Kubińska z wynikiem 4440 g. Po ostatnich tegorocznych zawodach spławikowych dokonano także podsumowania całego cyklu rywalizacji o miano wędkarza roku w dyscyplinie spławikowej. Biorąc pod uwagę dwa najlepsze wyniki każdego zawodnika z 3 rozegranych zawodów, w końcowej klasyfikacji najlepszy okazał się Radosław Kozik z 2 pkt sektorowymi i łączną wagą 7800 g. Drugie miejsce zajęła Anna z 3 pkt sektorowymi i wagą 6130 g. Natomiast trzecie miejsce wywalczyła Anna Kot z 3 pkt sektorowymi i łączną wagą 4660 g.

Jak na każdych zawodach organizowanych przez Koło Grodzkie zwycięzcy zawodów otrzymali okolicznościowe puchary, natomiast nagrody rzeczowe zostały rozlosowane wśród wszystkich uczestników zawodów. Catering oraz profesjonalną obsługę zawodów zapewnił nasz kolega Adaś Hołysz ze sklepu wędkarskiego Adaś.

Ostatnie zawody spławikowe były także okazją do podsumowania całego sezonu oraz wręczenia wyróżnień. Zarząd koła „Grodzkie” postanowił uhonorować nagrodami rzeczowymi osoby angażujące się w organizację zawodów, w podziękowaniu za bezinteresowną pomoc. Nagrody w postaci wędek otrzymali Tomasz Chmielewski oraz Anna i Daniel Kot. Ponadto akcesoriami wędkarski nagrodzony został Zbigniew Woźniak, który na każde zawody sponsorował świeże pieczywo. Drobnymi upominkami wyróżniono także najstarszego oraz najmłodszego uczestnika zawodów. Ponadto Adam Hołysz otrzymał z inicjatywy zawodników upominek, w uznaniu pracy, jaką corocznie wkłada w organizację zawodów.

Szczególne podziękowania kierujemy dla Zarządu koła nr 3 w Jeleniej Górze, za udostępnienie zbiornika do przeprowadzenia zawodów oraz firmy Robinson, za sponsorowanie nagród rzeczowych dla zawodników. Zawodników zapraszamy na kolejną edycję cyklu zawodów już za rok.