W tym roku spotykamy się w niedzielę 10 listopada. Po  raz czternasty rywalizować będą najbardziej wytrwali, ci którym zimno ani zła pogoda nie są w stanie przeszkodzić. Spinningowe Ostatki to święto tych “od korby”. Chociaż wielu jest takich, którzy na ten dzień zostawią swoje muchowe i spławikowe upodobania, by wspólnie ze spinningistami umownie zakończyć sezon.

Podobnie jak w poprzednim roku spotykamy się w porcie w Nowej Soli. Nawigację najlepiej nastawić na Restaurację “Pod Kotwicą” obok przystani kajakowej. Traficie idealnie, bo właśnie w tym lokalu, powitamy Was ciepłym posiłkiem, kawą i herbatą. Stamtąd też będziemy rozjeżdżać się na łowiska, aby po zakończeniu wędkowania wrócić na obiad.

Ramowy harmonogram spotkania:

– zbiórka do godz. 8.00
– 9.00 – 15.00 wędkowanie
– 15.00 – 16.00 posiłek
– 16.00 – wręczenie dyplomów i losowanie nagród od sponsorów
– 17.30 zakończenie spotkania

W przypadku trudnych warunków atmosferycznych wędkowanie zostanie skrócone lub przeniesione w inne miejsce.

UWAGA: wędkarze Okręgu PZW Jelenia Góra wędkują w ramach porozumienia – bez dodatkowych opłat

Każdy uczestnik otrzyma identyfikator oraz zawodniczą miarę do mierzenia złowionych ryb.

UWAGA: osoby uczestniczące w konkursie “MOJE OKAZY 2019” prosimy o zabranie miar konkursowych.

Podobnie jak w latach poprzednich postaramy się zapewnić transport wszystkim uczestnikom z rejonu jeleniogóskiego, którzy nie dysponują samochodem. Prosimy zgłaszać ten fakt podczas zapisów.

Regulamin na forum dyskusyjnym, zapisy na forum lub w sklepie wędkarskim “ADAŚ”

Kilka słów o Spinningowych Ostatkach

W Kole Grodzkim Ostatki towarzyszyły nam od zawsze. Historia naszych spotkań nad Odrą jest niemal tak długa jak historia koła. Pomysł zorganizowania spotkania spinningistów daleko od “naszych” wód, w czasie niesprzyjającej aury i na zupełnie innych zasadach niż znane nam z zawodów PZW, był pomysłem ryzykownym, ale jak pokazuje frekwencja, trafionym w dziesiątkę. Ostatki to spotkanie nastawione na koleżeński aspekt wędkarstwa, zawsze otwarte dla kolegów z różnych kół i okręgów. Okazja do wspólnej rywalizacji, ale też spotkania, pogadania o rybach, wodach i związkowej “polityce”. Zawsze na luzie, po koleżeńsku, bez przemówień i “działaczowskiego” zadęcia.

Organizacyjnie wspierani jesteśmy przez kolegów z innych kół wędkarskich oraz sponsorów fundujących znakomite nagrody dla wszystkich uczestników. Przy czym, przyjęliśmy zasadę, że nagrody najciekawsze i najbardziej wartościowe trafiają do ogółu uczestników, tak by rywalizacja o nie nie wzięła góry nad dobrą, koleżeńską zabawą.

Zwycięstwo w zawodach nie daje więc materialnych profitów, lecz dla kolegów o sportowym zacięciu nie może pozostawać obojętne. Przewidziane są puchary dla najlepszych oraz dyplomy do szóstego miejsca zawodów. Spinningowe Ostatki są obecnie największą spinningową imprezą Okręgu Jelenia Góra. Wygrana jest powodem do dumy 😉

Pragniemy zatem zaprosić wszystkich, którzy lubią i potrafią dobrze bawić się we wspólnej rywalizacji. Nie obawiają się chłodu i nie narzekają, gdy ryby słabo współpracują.

Z naszej strony zapewniamy catering przed i po wędkowaniu, dyplomy dla najlepszych, dużo niespodzianek. W miarę możliwości organizujemy transport.

ZAPRASZAMY

Organizatorzy