Spinningowym Mistrzem Okręgu Andrzej Leśnik reprezentujący klub ZORKA. Bardzo dobry występ naszych spinningistów – Robert Płucieńczak na III, a Rafał Kubicki na IV miejscu.

W minioną sobotę i niedzielę (2-3 09 2017) odbyła się najważniejsza sportowa impreza jeleniogórskich spinningistów. Na Jeziorze Pilchowickim rywalizowało 37 zawodników w losowo wyłonionych parach z łodzi. Główną nagrodą zawodów tej rangi jest prawo startu w mistrzostwach Polski. Dodatkowo, zwycięzca mistrzostw ma szansę na dofinansowanie ze strony władz okręgu.

Ryby dopisywały średnio. Łowiono przede wszystkim okonie, zdarzyły się klenie i szczupaki. Mimo, że populacja pilchowickiego okonia mocno ucierpiała po “udanym” sezonie podlodowym, zawodnikom każdego dnia udawało się złowić od kilku do kilkunastu ryb. Wśród nich zdarzały się sztuki powyżej 30 cm.

Mistrzostwa wygrał w pięknym stylu weteran spinningowych zawodów, były Mistrz Polski – Andrzej Leśnik. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę na obydwu sektorach zajął pierwsze miejsca łowiąc każdego dnia okonie, wśród których znalazły się ryby 32 i 33 cm – największe okonie zawodów.

Bardzo dobrze pierwszego dnia wędkowali koledzy z rejonu Zgorzelca zajmując trzy pierwsze miejsca w swoim sektorze. Niestety, w drugiej turze jedynie Bartłomiej Szeszko wytrzymał zawodniczą presję, konsekwentnie łowiąc okonie, które podparł kleniem. Ostatecznie uplasował się na drugiej pozycji. To spory sukces, mając na uwadze, że Andrzej Leśnik posiada uprawnienia do startu w Mistrzostwach Polski jako zawodnik pierwszoligowy (udział w Grand Prix Polski z automatu daje prawo startu w MP), zgodnie z logiką Kol. Szeszko powinien więc prawo startu otrzymać z drugiej pozycji. O tym zdecydują zapewne władze okręgowe.
Po raz kolejny nasi zawodnicy zagościli “na pudle”. Robert Płucieńczak zajął znakomite III miejsce. To jeden z najmłodszych zawodników mistrzostw. W sporcie wędkarskim zaledwie od trzech sezonów, już podczas Teamowych Mistrzostw Okręgu w 2016 roku był jednym ze zwycięzców.

Tuż za podium, na pechowym IV miejscu uplasował się z kolei Rafał Kubicki. Zawodnik reprezentujący nasze koło od kilku lat, mimo niewielkiego stażu, mający już na koncie spore sukcesy, głównie w zawodach rangi ogólnopolskiej – od dwóch lat w pierwszej lidze polskiego spinningu.

Pozostali zawodnicy reprezentujący Koło Grodzkie uplasowali się w drugiej dziesiątce.