Pierwsze spławikowe zawody w kole grodzkim w formule “online” za nami. W minioną niedzielę (04-10-2020) mimo niesprzyjającej aury na starcie stawiło się 9 z zapisanych 14 zawodników. Późniejsze słońce wynagrodziło jednak najwytrwalszym zawodnikom trudy poranka. Łowiono na kilku “okołojeleniogórskich” zbiornikach – głównie płocie i leszcze. Mimo kiepskiej aury wyniki nie rozczarowały. Podczas pięciogodzinnej tury najlepszym udało się złowić kilka kg ryb. Co ciekawe wszyscy trzej zawodnicy, którzy uplasowali się na podium łowili na różnych zbiornikach, co pokazuje, że w tych trudnych warunkach wybór łowiska nie był najważniejszy.

 

Oprócz tradycyjnej rywalizacji polegającej na złowieniu jak największej ilości ryb, zawodnicy mogli sprawdzić się w “zadaniach specjalnych”. Pierwsze z nich polegało na tym, że przed rozpoczęciem zawodów zostało określone 5 różnych wag ryb i zawodnik, który był ze swoimi rybami najbliżej tej wagi miał otrzymać nagrodę w postaci sprzętu wędkarskiego do odbioru w sklepie wędkarskim Adaś. W związku z tym, że nie wszyscy zawodnicy pojawili się na starcie, nagród do rozdysponowania było na tyle dużo, że zdecydowaliśmy, iż każdy ze startujących zawodników zostanie nagrodzony  – również sprzętem wędkarskim do obioru w sklepie wędkarskim Adaś.

W trakcie zawodów odbył się też challenge na rybę 3+ kg, czyli rybę o wadze ponad 3 kg, za złowienie której była przewidziana pokaźna nagroda, jednak nikomu ze startujących nie udało się złowić takiej ryby – może następnym razem… Nagroda przeszła do puli nagród w kolejnych zawodach spławikowych.

Szczegółowe wyniki zawodów w tabeli poniżej.

 

 

 

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział i organizatorom za przygotowanie zawodów.

 

 Relację przygotował: Rafał Kubicki