W dniach 4-5 września odbyły się Spinningowe Ogólnopolskie Zawody o Puchar Jeziora Sławskiego, organizowane przez Stowarzyszenie „Lasy i Jeziora”, Gospodarstwo Rybackie w Sławie oraz ośrodek wypoczynkowy Wratislavia. Bazę zawodów tradycyjnie stanowił teren Ośrodka Wypoczynkowego Wratislavia, gdzie dla zawodników już od piątku zapewniono możliwość zakwaterowania, wodowania łodzi oraz posiłku z grilla.

Na starcie jesiennej edycji zawodów stanęło 75 Teamów z całej polski. Liczba ta byłaby zapewne większa gdyby termin zawodów nie kolidował bezpośrednio z zawodami z cyklu Teamowego GP Polski. Mimo braku kilku Teamów startujących, na co dzień w GPP obsada zawodów była, jak co roku mocna. W zawodach wystartował także Team reprezentowany w całości przez kolegów z naszego koła tj. Team Grodzkie.pl, w składzie: Wojciech Gęgotek, Robert Płucieńczak, który po bardzo udanym występie w wiosennej edycji tegorocznych zawodów (II miejsce) i w tych uplasował się w czołówce stawki.

Pierwszego dnia zawodów dopisała pogoda, natomiast z braniami szczupaków nie było już tak dobrze.  Aktywne były za to okonie, kilka Teamów, które skupiło się na ich łowieniu mogło się pochwalić na koniec tury zawodów kompletem lub 12-13 rybami. Team reprezentujący nasze koło, wiedząc, iż łowienie okoni w powyższych zawodach zazwyczaj może dać, co najwyżej przeciętny wynik, skupił się głównie na łowieniu szczupaków, choć szczupaki nie były tego dnia tak aktywne jak wiosną, powyższa taktyka przyniosła ostatecznie dobry rezultat w postaci złowienia 3 szczupaków: 51, 57, 74 cm i pięknego 42 centymetrowego okonia, którego złowił Wojtek Gęgotek (był to jednocześnie jeden z dwóch największych okoni zawodów). Wynik z pierwszego dnia na poziomie 4390 pkt. pozwolił naszemu Teamowi na uplasowanie się na drugiej pozycji. Team prowadzący po pierwszym dniu zawodów uzyskał 7160 pkt. łowiąc 3 duże szczupaki.

Drugiego dnia zawodów, taktyka naszego Teamu była prosta – złowić, co najmniej dwa miarowe szczupaki i utrzymać się, co najmniej na zajmowanym po pierwszym dniu miejscu. Do realizacji tego celu zabrakło niewiele, choć w pierwszej części dnia w pewnym momencie zastanawialiśmy się czy w ogóle uda nam się zaliczyć turę. W stosunku do pierwszego dnia zawodów zmieniła się pogoda i zaczął wiać silny wiatr, na znanych nam „pewnych miejscówkach” albo nie dało się utrzymać w miejscu na kotwicy, albo nie było w nich brań. Dopiero przestawienie się na mniej uczęszczane do tej pory przez nas miejsca przyniosło rezultat w postaci złowienia wymiarowego okonia. W końcówce tury udało nam się w końcu trafić na to właściwe miejsce i porę, co zaowocowało złowieniem w krótkim czasie szczupaka 53 cm oraz dwóch niewymiarowych ryb, w tym szczupaka 49,5 cm. Ponadto zaliczyliśmy dwa niezacięte brania oraz krótki hol ładnego szczupaka, który wypiął się po utknięciu w podwodnej roślinności blisko samej łodzi.

Innym Teamom poszło nieco lepiej i udało się dołowić po kilka okoni lub pojedyncze duże szczupaki. Ostatecznie, ze względu na słabszy wynik drugiego dnia Team Grodzkie.pl ukończył zawody na 7 miejscu w klasyfikacji końcowej z sumą 5390 pkt., co patrząc na ilość załóg i rangę samych zawodów, należy uznać za bardzo dobry wynik.

Zwycięski Team uzyskał 10300 pkt, a jeden z jego zawodników mógł się także pochwalić złowieniem największej ryby zawodów tj. szczupaka 90 cm.

W sumie w trakcie zawodów złowiono blisko 100 szczupaków i ponad 500 okoni.

Zwycięzcy uhonorowani zostali voucherami ufundowanymi przez ośrodek Wratislavia, unikalnymi statuetkami oraz innymi nagrodami od sponsorów imprezy, którymi nagrodzeni zostali także pozostali zawodnicy z podium, oraz łowcy największego, szczupaka, okonia oraz sandacza.

Po każdej z tur zawodów zawodnicy mogli liczyć na ciepły posiłek w postaci kiełbasek, bigosu czy grochówki.

Tradycyjnie jak co roku, wśród wszystkich zawodników rozlosowano nagrodę główną, w postaci łodzi wędkarskiej.

Relację przygotował

Robert Płucieńczak