Spinningiści Koła Grodzkiego pożegnali dzisiaj (30-08-2020) wakacje zawodami towarzyskimi. Spotkanie organizowane w formule on-line. Każdy z uczestników wędkował na wybranym przez siebie akwenie, wyniki zgłaszał poprzez aplikację “xTraMarlin”. Otwarcie zawodów, odprawa i oficjalne zamknięcie, odbyły się zdalnie. Taki sposób organizacji zawodów wynika z wprowadzonych obostrzeń w związku z epidemią covid-19. Od września wracamy do zawodów w tradycyjnej formie.

Wyniki zróżnicowane – od znakomitego, Kol. Krzyśka Wójcika, który złowił dwa szczupaki, cztery okonie i pstrąga, aż po zerowe wyniki sporej części uczestników. Kto się wstrzelił, połowił. To efekt załamania aury, spadku ciśnienia i opadów. Ryby współpracowały niechętnie.

Złowiono kilka okoni powyżej 30 cm i szczupaki. Trafił się pstrąg. Zupełnie nie brały jazie i klenie. Koledzy, którzy liczyli na te ryby, ponieśli porażkę.

Krzyśkowi gratulujemy wygranej z wielką przewagą nad pozostałymi zawodnikami.

Kolejne spotkania planujemy organizować tradycyjnie – będzie oficjalne rozpoczęcie, zakończenie zawodów i wręczenie nagród. Zachowamy jednak metodę sędziowania. Aplikacja “xTraMarlin” daje duże możliwości, a zarazem wygodę. Coraz mniej też sygnałów o problemach z fotografowaniem i zaliczaniem ryb. Wszystko więc wskazuje na to, że nasza największa impreza – “Spinningowe Ostatki”, będzie sędziowana w taki sam sposób.

“Ostatki” to nasza sztandarowa impreza, jak co roku odbędzie się w okolicy 11 listopada i jak zawsze będzie imprezą otwartą. Już teraz zapraszamy.

Jednocześnie przypominam, że ruszył konkurs “Okazy jesieni 2020”. Fotografujcie swoje ryby, zgłaszajcie. W połowie września podamy pełną listę uczestników (termin zgłoszeń do 12-09-2020) i wtedy opublikuję zdjęcia, które od wczoraj napływają.

Jarekk