Jednym z najważniejszych celów jakie realizuje Koło Grodzkie jest aktywne wspieranie działań na rzecz ochrony jeleniogórskich wód i szeroko rozumianej ekologii. Dzięki zaangażowaniu członków naszego koła, wielokrotnie mieliśmy okazję wykazać, że wędkarstwo to nie tylko pozyskiwanie rybiego mięsa. Od lat walczymy o czyste i rybne wody jeleniogórskie. Od prostych zadań – sprzątania brzegów Jeziora Pilchowickiego, Bobru, udziału w zarybieniach potoków, ochrony tarlisk i zimowisk, aż po działania bardziej złożone – jak doprowadzenie do naprawy jazu w Dąbrowicy i zapewnienie minimalnego przepływu w Bobrze w okresach stanów niskich, akcja sprzeciwu wobec planów kanalizacji Bobru w Wojanowie prowadzona wspólnie z WWF i lokalnymi przedsiębiorcami, monitorowanie i nagłaśnianie incydentów na jeleniogórskich zaporach wodnych, zgłaszanie przypadków zanieczyszczeń wód lub zarybiania stawów chorym materiałem.

Ważnym elementem tej dziedziny działalności Koła jest prowadzenie “Młodzieżowych warsztatów ekologiczno-wędkarskich”, gdzie podczas zajęć z młodzieżą bardzo duży nacisk kładzie się na kształtowanie szacunku dla otoczenia.

Przyjęliśmy założenie, że każdy kto w Kole Grodzkim jest gotów do zaangażowania w kwestie ochrony przyrody znajdzie pełne wsparcie Zarządu Koła.