Relacja z zawodów federowo-gruntowych “Feederowe Lato” Rakowice 2021

W sobotę 3 lipca o godzinie 16 rozpoczęły się pierwsze w tym roku zawody federowo-gruntowe Koła Grodzkiego na żwirowni w Rakowicach. Na starcie stanęło 26 zawodników w tym jedna uczestniczka. Po rozlosowaniu stanowisk o godzinie 18 przystąpiliśmy do 15 godzinnego łowienia. Już po raz kolejny po zanęceniu było wiadomo że nie będzie rewelacyjnych wyników. Wszyscy czekali na zmierzch który nieuchronnie się zbliżał. Pierwsze ryby padły łupem Marka i Daniela którzy łowiąc parę jazgarzy wysunęli się na czoło stawki.

Po ciepłym posiłku i rozmowach wśród wędkujących nie było widać optymizmu ale wiara była ogromna. Gdy zaczęło już świtać kolega Marcin na stanowisku nr 4 dostał piękną rybę w postaci leszcza który jak się okazało później był największą rybą zawodów. Na stanowisku nr 16 tez było gorąco Bronek wyciągnął piękna płoć o wadze 560 gr co ustawiało ich w czołówce stawki. Jednak wszyscy walczyli do końca . O godzinie 9;00 ostatni sygnał zawodów i ważenie.

Marcin utrzymał lidera z jedną rybą o wadze 2530 i dł 61 cm wygrał zawody. Drugie miejsce zajął Daniel z Markiem z wynikiem 0,930 gr a trzecie miejsce przypadło Zbyszkowi i Bronkowi z waga 0,560 gr. Jak to bywa tuż za podium uplasował się Waldek z Waldkiem i Ula z Łukaszem łowiąc 0,070 gr.

Pozostali zajęli 5 miejsce. Gratulacje dla wszystkich szczególnie dla uczestniczki Jagody która wytrzymała trud zawodów.

Szczególne podziękowania dla PZW Lwówek Śląski za udostępnienie wody pod zawody oraz Zarządowi Koła PZW Grodzkie za wspaniałe nagrody oraz pamiątkowe puchary. Już dziś zapraszamy na zawody spławikowe – ogłoszenie niebawem ukażą się na naszej stronie internetowej.

Pozdrawiamy, Sekcja spławikowa,

do zobaczenia.