Z wielką przyjemnością pragniemy zaprosić was do udziału w nowym, niezwykłym konkursie dla wszystkich wędkarzy Koła Grodzkiego. Każdy wędkujący będzie miał okazję współzawodniczyć, chwalić się swoimi wynikami, porównywać z innymi wędkarzami swojej ulubionej metody wędkarskiej, a nawet wziąć udział w konkursie w kilku metodach równocześnie. Nie trzeba wcale brać udziału w kosztownych zawodach, by poczuć się jak zawodnik. Wystarczy po prostu łowić skutecznie ryby – w swoich ulubionych miejscach i swoimi ulubionymi metodami (z małymi wyjątkami – nie zaliczamy ryb łowionych na żywca, nie ma klasyfikacji morskiej).

Trzy główne metody – trzy klasyfikacje, trzech zwycięzców. Przystępując do konkursu należy podać w jakieś dyscyplinie się startuje. Przewidujemy klasyfikacje: spinningową, muchową i spławikowo – gruntową. Do każdej z metod będą przypisane gatunki ryb, które zaliczamy. Łowimy zgodnie z obowiązującymi wymiarami i okresami ochronnymi. Ten konkurs jest przeznaczony wyłącznie dla członków Koła Grodzkiego. Nie jesteś jeszcze w Kole Grodzkim ? ..zdążysz. Konkurs rozpoczyna się za miesiąc.

Na czym ma polegać rywalizacja. Wystarczy zapisać się do konkursu do 20 kwietnia 2019 r. w sklepie “Adaś” lub siedzibie Koła Grodzkiego. Wpłacając “czapkowe” w wysokości 30 zł. Każdy uczestnik otrzyma na własność miarę zawodniczą, którą wykorzysta fotografując łowione okazy. Wygra ten, kto łowi duże ryby, ale jednocześnie radzi sobie z różnymi gatunkami.

Zasada jest prosta – łowimy ryby, fotografujemy na miarce oraz z sylwetką łowcy. Następnie zdjęcia przesyłamy na adres Koła Grodzkiego grodzkie@grodzkie.pl . Każdy może zgłosić dowolną ilość ryb, lecz brane będą pod uwagę tylko dwie największe z danego gatunku. Za złowione ryby uczestnik otrzymuje taką ilość punktów jak długie są ryby (cm) – za dwa okonie po 25 cm, zawodnik otrzyma 50 punktów.

Ekstra premia za różnorodność. Aby rzeczywiście mieć szansę na wygraną należy łowić wszechstronnie. Zabawa na dobre zaczyna się, gdy ktoś dobrze radzi sobie z różnymi gatunkami ryb. Za zgłoszenie kompletu (dwóch ryb) w drugim gatunku otrzymuje się premię 50 punktów dodatkowo, za kolejny gatunek – kolejne 50 punktów i tak dalej. Przykładowo. Za zgłoszenie dwóch płotek o długości 20 cm, zawodnik otrzyma 40 punktów, ale gdy zgłosi do tego dwa jazie po 30 cm, otrzyma łącznie 40 + 60 punktów plus premia za drugi gatunek 50 punktów, razem: 150 pkt. Jeśli idzie tak dobrze, że dołowi jeszcze dwa liny to ich suma długości dodana zostanie do wyniku zawodnika plus kolejna premia za nowy gatunek.

Rywalizacja trwa przez cały sezon, a wyniki zmieniają się dynamicznie, gdyż w każdym momencie można “podmienić” ryby wcześniej zgłoszone. Powiedzmy, że muszkarz złowił  na początku sezonu dwa pstrągi: 31 i 35 cm, otrzymał 66 punktów, potem dwa lipienie 25, 30 cm. Otrzymał premię i ma już na koncie 171 punktów. W sierpniu jednak łowił skutecznie i złowił pięknego pstrąga 55 cm. Może w tym momencie “podmienić” rybę w komplecie pstrągów podbijając zwój wynik.

Może być ciekawie. Wyniki będą zmieniać się dynamicznie, a wszystkie zgłoszenia będą publikowane na bieżąco. Koniecznie róbcie też ładne zdjęcia z rybami, może w trakcie wypuszczania. Najładniejsze fotki trafią do naszego kalendarza na 2020 rok.

Nagrody …to chyba znacie. W Kole Grodzkim nie oszczędza się na nagrodach. Do tego  upominki losowane wśród wszystkich uczestników, oraz satysfakcja z opublikowania najlepszych fotek w naszym kalendarzu na przyszły rok. Kalendarze oczywiście otrzymają wszyscy uczestnicy bezpłatnie.

Z  A  P  R  A  S  Z  A  M  Y

Szefem Komisji Konkursowej jest Rafał Kubicki

Komisję tworzą członkowie Zarządu Koła

przygotował: JarekK

>>>  REGULAMIN <<<