W ubiegłym tygodniu zadzwonił do naszego koła kolega, członek Koła Grodzkiego, z niepokojącym zapytaniem “..czy to prawda, że Koło Grodzkie zostało zawieszone ?” Przekonywał, że wiadomość jest z bardzo “wiarygodnego” źródła…

Przyznaję, że wprawił mnie tym w osłupienie. Zdaniem wędkarza Koło Grodzkie ma poważne problemy finansowe, tłumaczył – główną przyczyną jest to, że zrezygnowaliście z pobierania opłat wpisowego od wędkarzy, którzy spóźnili się z opłatami. Braki w kasie uzupełniacie żądając dopłat z Zarządu Okręgu. W końcu Zarząd Okręgu postanowił pozbyć się bankruta.

Przyznaję, że większych bzdur dawno nie słyszałem. Prawdą jest, że w Kole Grodzkim nie pobieramy opłaty wpisowego od spóźnialskich – taką uchwałę podjęliśmy kilka lat temu. Nie ma to jednak najmniejszego wpływu na naszą kondycję finansową. Jest to stosunkowo niewielka kwota w budżecie, a stanowi miły gest w ocenie wędkarzy, którzy spóźnili się z opłatą.

Jak więc wyglądają finanse koła ? Całkiem nieźle. Łamiąc powszechną “zasadę” narzekania na swój ciężki los, przyznajemy, że mimo dużej aktywności koła, wystarcza nam na wszystko. Koło Grodzkie co roku notuje nadwyżkę finansową, którą przeznacza się na nagrody dla regularnie opłacających składki i organizację spotkań wędkarskich. W Grodzkim zdecydowana większość wpływów przeznaczamy dla wędkarzy – finansowanie imprez wędkarskich (wśród kół wędkarskich wyróżniamy się bardzo niskim “czapkowym”), finansowanie szkółki wędkarskiej, organizacja konkursów, wspieranie zawodników reprezentujących nasze koło i wiele innych.

Tak dobry stan finansów koła to przede wszystkim efekt pozyskiwania sponsorów, rezygnacja z rozliczania delegacji, diet i innych wydatków konsumowanych zwykle przez działaczy PZW. Nie ponosimy też kosztów związanych z działalnością koła. Lokalu użycza firma, korzystamy z bezpłatnych telefonów, własnych samochodów, itp. Nasz budżet jest jawny i przejrzysty.

Skoro więc Koło Grodzkie działa, ma się bardzo dobrze – jako jedno z niewielu kół wędkarskich notuje przyrost liczby członków, skąd tak szkodliwe dla koła plotki ?

Nieprawdziwe informacje pochodzą od działaczy jednego z kół jeleniogórskich notujących stały odpływ członków, którzy w ten sposób próbują zniechęcić wędkarzy do zmiany przynależności. Zamiast kopiować dobre wzorce, wziąć się do roboty, próbują nie do końca czystymi metodami przekonywać kolegów do pozostania u nich. Nie zamierzamy oczywiście tolerować takich postaw. Po uzyskaniu pełnej wiedzy złożymy stosowny wniosek u Rzecznika Dyscyplinarnego ZO.

Dementujemy zatem plotki i zapraszamy do Koła Grodzkiego

Zmiana przynależności:

Obecnie nie obowiązuje rejonizacja. Każdy wędkarz może należeć do dowolnego koła wędkarskiego w kraju.

Aby zmienić przynależność wystarczy pobrać kartotekę ze swojego koła rodzimego i przekazać ją do Koła Grodzkiego:

– przesłać listem poleconym na adres Koła Grodzkiego
– przynieść osobiście do siedziby Koła Grodzkiego
– dostarczyć do jednego ze sklepów wędkarskich z którym współpracuje Koło Grodzkie (gdzie można dokonać również opłaty za wędkowanie)

Łatwo do nas trafić:

Siedziba Koła Grodzkiego znajduje się w centrum Jeleniej Góry na ulicy Bogusławskiego 4.

Siedziba Koła Grodzkiego

Sklepy wędkarskie współpracujące z Kołem Grodzkim:

1. “Po schodkach” ul. Wyczółkowskiego 11 of
2. “U Adasia” przy skrzyżowaniu Traugutta z Powstania Styczniowego

Kto powinien wybrać Koło Grodzkie ?

Ktoś, dla kogo wędkarstwo to pasja, którą warto dzielić z innymi, równie, pozytywnie zakręconymi – bez względu na metodę wędkowania, którą preferuje.

Ktoś kto pragnie oprócz wędkowania sprawdzić się w działalności na rzecz wędkarstwa i ekologii.

Ktoś, kto ma serdecznie dosyć bylejakości, niejawnych finansów oraz szeroko rozumianej niekompetencji działaczy PZW i pragnie, aby od lat zapowiadane zmiany w naszym stowarzyszeniu w końcu stały się faktem.

Ktoś, kto jeszcze nie wędkował, kto chce nauczyć się skutecznego wędkowania lub pragnie nauczać kolegów rozpoczynających wędkarską przygodę.

Ktoś, kto pragnie zmierzyć się z kolegami po kiju w zdrowej, koleżeńskiej rywalizacji sportowej lub po prostu wspólnie powędkować podczas wielu koleżeńskich spotkań nad wodą.

Ktoś, dla kogo liczy się wyłącznie wygoda – opłaty za wędkowanie wniesie w najbliższym sklepie wędkarskim, a pełną informację o działalności swojego koła wędkarskiego znajdzie w internecie.

…właśnie dla takich osób powstało Koło Grodzkie!

S E R D E C Z N I E Z A P R A S Z A M Y

Zarząd Koła PZW Grodzkie Jelenia Góra

UWAGA: W przypadku problemów z odebraniem kartoteki w kole rodzimym proszę o kontakt – e-mail: grodzkie@wp.pl lub tel. 75 643 88 33 (Jarek Krempa)

Również osoby spoza Okręgu PZW Jelenia Góra zainteresowane wstąpieniem do Koła Grodzkiego proszone są o kontakt telefoniczny.