W dniach 18 – 19 maja, na zbiorniku Cegielnia w Sobieszowie, odbyły się spławikowe Mistrzostwa Okręgu kobiet, weteranów 55+ i 65+

Nasze koło w kategorii kobiet reprezentowały: Magdalena Schmidt, Urszula Kwiecińska i Katarzyna Bogdańska

W kategorii weterani 55+ : Zbigniew Woźniak

W kategorii weterani 65+ : Jerzy Płochocki

 

  W pierwszym dniu zmagań pogoda nie ułatwiała Paniom łowienia. Silny i porywisty wiatr skutecznie przeszkadzał wszystkim w zarzucaniu, a fale znosiły zestawy i oddawały mylne wrażenie brań. Mocno skupione i zawzięte zawodniczki pokazały jednak co potrafią i I turę zakończyły z wynikami:

Magdalena Schmidt – 1 miejsce

Urszula Kwiecińska – 3 miejsce

Katarzyna Bogdańska – 4 miejsce

  Niedziela, drugi dzień zawodów, od rana zapowiadała się optymistycznie, przynajmniej jeśli chodzi o pogodę. Słońce często przebijało się pomiędzy nielicznymi chmurami, a wiatru prawie nie było wcale, co zdecydowanie było na plus.

Niestety ryby z początku nie chciały współpracować, a na domiar złego nad Cegielnię zawitała godzinna ulewa.

Magdzie udało się dobrać taktykę i zaczęła sukcesywnie odławiać bardziej punktowane sztuki, podczas gdy Ula nie miała żadnych brań. Kasi niestety nie widziałem ale dało się podsłuchać od widowni że też kolejne ryby wpadają do jej siatki wink

Magda niezłomnie i uparcie do samego końca utrzymała trend wyławianych ryb dzięki czemu II turę zawodów miała w kieszeni, pozostawiając przeciwniczki z lekkim zapasem za sobą w klasyfikacji ogólnej.

  Tegoroczne spławikowe Mistrzostwa Okręgu zakończyły się dla kobiet następująco:

Magdalena Schmidt – 1 miejsce

Katarzyna Bogdańska – 3 miejsce

Urszula Kwiecińska – 5 miejsce

Już drugi rok z rzędu na podium staneły dwie kobiety z Grodzkiego !

Magda zagwarantowała sobie start w tegorocznych Mistrzostwach Polski, za co bardzo Magdzie gratulujemy i na pewno będziemy trzymali mocno kciuki !

Z tego miejsca chciałbym również bardzo pogratulować Kasi. Kasia sportowo nie wędkuje zbyt długo, a na zawodach wyższej rangi startowała po raz pierwszy, co jest dla niej szczególnym wyróżnieniem 😉

Jeszcze raz gratuluję wszystkim Paniom i trzymam kciuki aby w przyszłym roku całe podium zajęła reprezentacja GRODZKIEGO !

Relację przygotował Łukasz Kwieciński